Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Příliš velké boty? Co lze udělat pro to, aby se zmenšily?

2022-06-29

Jsou lodičky, které jste chtěli ve slevě, příliš velké? Dostali jste darem boty na jehlovém podpatku, které vám nesedí tak, jak by měly? Staly se vám boty zakoupené před několika měsíci příliš volnými? Nemusíte je posílat zpět do obchodu ani hledat nového majitele. Zde se dozvíte, jak si své oblíbené boty trochu zvětšit. Zde je několik tipů, jak se zbavit nadměrných bot.

Co dělat s příliš velkými botami?

Oblíbená barva, vysněný střih, nízká cena - už jste se někdy nechali zlákat ke koupi nadměrných bot kvůli odstínu, který dokonale ladí s vašimi šaty, nebo atraktivní slevě? Nejen vy! Snad každý si alespoň jednou koupil nadměrné boty, aniž by si je přeměřil nebo doufal, že mu časem padnou. Osud nadměrných bot je často stejný - buď najdou druhý domov, nebo skončí na dně skříně.

Co dělat, když jsou vám boty příliš velké? Především: zkuste je vyměnit za menší. Nezapomeňte, že v našem obchodě máte 30 dní na vrácení nebo výměnu nenošené obuvi zakoupené online a uveďte důvod. Než se tedy vydáte na procházku v nově zakoupených balerínách, ujistěte se, že boty nejsou příliš volné. Neměli jste čas vyzkoušet si nové boty doma a nově zakoupené boty již nelze vrátit? Žádný problém! Nesourodé boty můžete darovat nebo prodat. Místní prodejní skupiny jsou stále oblíbenější a vy můžete dát oblečení druhý život.

Pokud se vám stane, že si koupíte příliš velký lodičky, ale stále se nemůžete smířit s tím, že je nemůžete nosit ke své oblíbené sukni, máme pro vás dobrou zprávu. Nemusíte se jich vzdávat. Známe jednoduché, levné a účinné způsoby, jak se zbavit nadměrných bot. Některé jsou zcela zdarma a zaberou jen trochu času.

Účinné způsoby, jak se vypořádat s nadměrnou velikostí obuvi jak zmenšit jejich velikost?

1. Podpatky na nadměrných botách

Co dělat, když jsou vám boty příliš velké? Na trhu najdete širokou škálu příslušenství, které vám umožní přizpůsobit si botu vaší noze. Nejoblíbenější jsou podpatky. Jsou k dispozici v koženém a gelovém provedení. Liší se velikostí, tvarem i cenou. Jedná se o jeden z nejlevnějších způsobů, jak vyrobit příliš velké boty. Podpatky stojí od několika do několika desítek zlotých. Vyplňují volný prostor v botě mezi patou a podpatkem, díky čemuž bota lépe padne na nohu. Mají další důležitý úkol. Chrání Achillovu šlachu před odřeninami a puchýři. Jak používat patní čítač? Je to velmi jednoduché! Stačí odstranit ochrannou fólii a nalepit je na botu v místě, kde se noha dotýká boty. Pokud chcete, aby vám podpatky dlouho vydržely, nezapomeňte vnitřek boty odmastit měkkým hadříkem. Nezapomeňte, že po delším používání je třeba vyměnit podpatěnku.

Pokud chcete, aby podpatky vašich nadměrných bot byly co nejméně viditelné, vyberte si modely z průhledného plastu. To je ideální pro otevřené boty, například lodičky na vysokém podpatku. Pro krytou obuv doporučujeme kožené podpatky, které stejně jako gelové podpatky chrání šlachy před odřením a jsou bezpečné pro pokožku. Díky podpatku můžete nosit své oblíbené boty, i když jsou příliš volné.

2. Vložky do nadměrných bot

Alternativou k podpatkům jsou vložky do nadměrných bot. Existují také ve dvou verzích: kožené nebo gelové. Jejich nákup stojí kolem desítky zlotých. Vložku vložte do boty tak, aby vyplnila celý prostor pod chodidlem. Vložky nejenže umožňují lepší přizpůsobení obuvi noze, ale mají také pozitivní vliv na pohodlí při nošení obuvi. Na trhu najdete latexové vložky s aloe vera, které rovněž pomáhají minimalizovat riziko zápachu. Kromě tradičních vložek najdete v nabídce také specializované doplňky pro příliš volné boty. Stélka, která zmenšuje velikost boty, je vhodně tvarovaná. Díky tomu se dokonale přizpůsobí tvaru nohy a vyplní přebytečný prostor v botě.

Boty o 1 velikost větší jak je snížit?

Nezapomeňte, že ani ta nejlepší stélka nebude fungovat, pokud jsou vám boty o několik velikostí větší. Pokud se však boty zdaleka nelepí na nohu, stojí za to vyzkoušet domácí metody. Přírodní kůže se vyznačuje vysokou pružností. To je jeden z důvodů, proč se jedná o nejoblíbenější materiál pro výrobu obuvi. Čím déle nosíte své oblíbené polobotky nebo lodičky, tím větší je šance, že vám dokonale padnou. Pokud však nemáte čas čekat, můžete svým botám "pomoci". Jak?

  • Pomocí rozprašovače na květiny jemně navlhčete celý povrch boty.
  • Boty nechte několik minut na nohou.
  • Vysušte boty fénem (nepoužívejte horký vzduch, abyste boty nepoškodili). Při sušení udržujte sušičku ve vhodné vzdálenosti (alespoň 10 cm od boty)..
  • Po zaschnutí zkontrolujte, zda boty lépe sedí na noze. Pokud se tak nestane, postupujte znovu podle výše uvedených kroků, dokud nebudete mít pocit, že se nadměrné boty zmenšily na požadovanou velikost.

Lze podobným způsobem ošetřovat i obuv ze syntetických materiálů, např. z ekologické kůže? Plast není tak pružný jako přírodní kůže, takže zmenšení obuvi o 1 velikost bude trochu obtížnější (což neznamená nemožné!). Pokud chcete zkrátit boty ze syntetických materiálů, budete potřebovat trochu více času. Po namočení obuvi počkejte alespoň hodinu a poté ji vysušte fénem. Stejně jako u modelů z přírodní kůže dbejte na správnou vzdálenost a nepoužívejte příliš mnoho tepla. Tento postup opakujte, dokud nebudete spokojeni.

Příliš velké lodičky co dělat v tomto případě?

Boty na jehlovém podpatku můžete ošetřit stejně jako jiné styly obuvi, tedy vložením vložky nebo podpatku, nebo vyzkoušet metodu fénování. To jsou skvělé možnosti, pokud máte hodně času. Co když si musíte nově zakoupené boty nazout téměř hned po vybalení z krabice? Můžete použít kdysi oblíbenou vatu nebo houbový patent. Přední část boty jednoduše vyplňte vybraným materiálem. Je to rychlé a diskrétní řešení. Ale není to dokonalé. Je to metoda, která funguje pouze v "nouzových" situacích, které vyžadují okamžitou akci.

Příliš velké boty s otevřenou špičkou co dělat?

Existuje způsob, jak získat nadměrné boty s otevřenou špičkou? U dámských sandálů nebo lodiček s výřezem v přední části mohou být dobrým řešením podpatky nebo gelové podpatky, které nejenže vyplní přebytečný prostor v botě a lépe se přizpůsobí noze, ale také minimalizují riziko odření.

Buty sportowe co když jsou příliš velké?

Zdá se vám nově zakoupená běžecká obuv příliš velká? Dobře! Nezapomeňte, že při běhu se pohybuje i noha v botě. Příliš těsná obuv může způsobit bolestivé odřeniny a otlaky. Při každém došlapu na zem vám špičky "vyletí" dopředu a narazí na přední část boty. Běžecká obuv by na rozdíl od jiných modelů určených pro nesportovní aktivity měla být o něco volnější. Než se tedy pustíte do zmenšování běžeckých bot, zkontrolujte, jak se chovají při tréninku. Odborníci doporučují, aby sportovní obuv určená k běhání byla až o centimetr větší. Pokud si kupujete sportovní obuv s ohledem na každodenní nošení, postupujte stejně jako u jiných stylů.

Jak si nekoupit příliš velké boty? Změřte si chodidlo!

Už vás nebaví kupovat příliš velké boty? Před nákupem si změřte nohu a podívejte se na tabulku velikostí. Nezapomeňte, že délka stélky u bot stejné velikosti od různých výrobců se může lišit! Jak změřit nohu? Na rovný povrch položte čistý list A4. Umístěte nohu doprostřed a obkreslete ji. Pokud s tím máte sami potíže, požádejte o pomoc jinou osobu. Pomocí metru nebo pravítka změřte chodidlo od paty po palec. Stejným způsobem změřte i druhou nohu. Hotovo!

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel