Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Tření pásků v sandálech - jak na to?

2022-06-27

V létě, když stoupá rtuť teploměru, rádi sáhneme po botách s otevřenou špičkou a patou. Bohužel se velmi často stává, že první krok v nových botách končí bolestivými odřeninami a puchýři. Co dělat, když bolí sandály? Zde je naše rada!

Proč kožené sandály nebo jiná obuv odírají nohu?

Hlavní příčinou odřenin je špatně padnoucí obuv: příliš těsná nebo příliš volná. Mnoho lidí, zejména v létě, dělá také jednu základní chybu: po příchodu z pláže, koupání nebo odchodu z bazénu si obují mokré nebo vlhké boty. To je snadný způsob, jak poškodit pokožku, ale nejen to! V létě je mnohem snazší dostat plíseň nehtů na nohou a nohou. Sandály, které vám třou prsty na nohou, spolu s vysokými teplotami a vlhkostí mohou vést ke vzniku tohoto velmi nepříjemného a obtížně léčitelného onemocnění.

Odřeniny a puchýře vznikají v místech, kde je kůže v přímém kontaktu s obuví, včetně paty, podrážky, nártu, oblasti kotníku (pokud se v této oblasti nacházejí odřené pásky sandálů) a v případě žabek také mezi prvním a druhým prstem.

Příčinou odřenin může být také nekvalitní obuv. Proto se zejména v létě vyplatí zvolit ploché dámské sandály z přírodní kůže, která je pružná, propouští vzduch a přizpůsobí se noze. Ačkoli kožené sandály mohou při nesprávném použití nebo nesprávné velikosti také způsobit oděrky, je mnohem pravděpodobnější, že oděrky způsobí boty vyrobené z plastu.

Co dělat, aby vám nové sandály nedřely paty?

Čeká vás cesta na dovolenou, koktejl nebo svatba pod širým nebem? Chcete mít jistotu, že se vám nově zakoupené sandály na podpatku nezačnou dřít, když to nejméně čekáte? Sandály, které vám odírají prsty, mohou zkazit i tu nejlepší oslavu. Proto se vyplatí myslet na správnou ochranu nohou předem. Co lze udělat, aby se sandály neodřely? Na trhu je k dispozici mnoho výrobků, které chrání nohy před odřeninami a puchýři. V obchodě Filippo najdete mimo jiné:

  • Podpatky BAMA a gelové podpatky to jsou výrobky, které se dokonale hodí i pro boty s otevřenou patou. Ochrání vaši nohu před mechanickým zraněním i při celonoční hře. Poškrábané dámské sandály jsou minulostí!
  • Gelové vložky nebo gelové polštářky BAMA - chcete nosit sandály na klínku, ale bojíte se, že se druhý den probudíte s odřeninami a puchýři? Diskrétní gelové vložky nebo polštářky jsou skvělým způsobem, jak se vypořádat s odřenými sandály. Je to řešení, které se hodí pro boty s otevřenými špičkami a podpatky.

Co dělat, když vás v sandálech dřou prsty?

Už víte, co dělat, abyste se vyhnuli odřeninám, ale co dělat, když už jste si kůži poškodili a odřeniny vám ztěžují chůzi? Nejprve si co nejdříve sundejte odřené boty a nechte nohy odpočinout. Koupel s bylinkami, jako je šalvěj nebo heřmánek, které mají antiseptické a uklidňující účinky, může přinést úlevu. Podnikněte kroky co nejdříve! Vyrážky jsou předzvěstí závažnějších problémů. Když se na chodidlech objeví puchýře naplněné lymfatickou tekutinou, každý krok způsobuje bolest a nepohodlí. V případě prasknutí puchýře je třeba ránu dezinfikovat a chránit před znečištěním a mechanickým poškozením. Pokud máte opakované problémy s odřeninami a puchýři, vyplatí se navštívit ortopeda, který vaše nohy vyšetří. Pokud problémem nejsou jen odírající se pásky v sandálech, ale také vada v držení těla, lékař doporučí rehabilitaci a výběr speciálních ortopedických vložek.

Rychlá oprava odřených sandálů

Co dělat, když se kožené sandály odírají, ale nemáme možnost okamžité výměny obuvi? Pak se vyplatí použít speciální přípravky na odřeniny dostupné v drogeriích nebo lékárnách. Tyto produkty okamžitě uleví od bolesti a urychlí regeneraci pokožky. V létě, zejména když se vydáváme na dlouhou cestu, se vyplatí mít u sebe náplasti na odřeniny a puchýře, které nohám rychle uleví..

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel