Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Co dělat, když vám vzadu drhnou boty?

2022-06-24

Konečně dorazili! Dlouho očekávané lodičky na svatbu kamarádky nebo podzimní boty, které dokonale ladí s vaším novým kabátem. Co ale dělat, když kouzlo zmizí už po několika pokusech, protože boty dřou paty a je vám v nich nepříjemně? Není třeba hledat nové! Existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak se tohoto problému rychle zbavit. Co můžete dělat, když vám drhnou boty? Zde je několik tipů!

Proč se boty odírají?

Odřenina, známá také jako odřenina, je rána způsobená kontaktem kůže s obuví. Obvykle začíná zcela nenápadně: zarudlá pata způsobuje mírné nepohodlí, ale nebrání vám v pohybu. Časem se však rána začne prohlubovat, a dokonce krvácet. Pokud se na tento problém nebere ohled, může dojít k infekci. Podpatky pohmožděné do krve způsobují nejen bolest a nepohodlí při chůzi, což znemožňuje vykonávat každodenní povinnosti (nemluvě o tancování na svatbě!), ale také vypadají nevzhledně. Je to velký problém, zejména v létě, kdy si obnažujeme nohy v dámských sandálech, polobotkách nebo lodičkách s otevřeným podpatkem. Odřeniny na patách jsou běžným problémem, který postihuje muže i ženy. Odřeniny na patách mohou být způsobeny nošením špatně padnoucí obuvi (příliš těsné nebo příliš volné), nadměrným pocením a přehříváním nohou (vlhkost v kombinaci s dlouhodobým třením podporuje vznik ran). Nejvíce ohroženi odřeninami jsou lidé provozující různé druhy sportů, zejména běh na dlouhé tratě. Odřeniny však mohou být také důsledkem vadného držení těla a ortopedických problémů. Pak je vhodné kontaktovat lékaře, který navrhne vhodné metody léčby a rehabilitace.

Co dělat, když vás z bot bolí paty?

Nejprve si sundejte boty a zhodnoťte stav rány. V případě potřeby použijte dezinfekční prostředek. Pokud máte možnost, nechte ránu hojit bez obvazu - urychlíte tím proces hojení. Pokud ne, přiložte náplast a změňte obuv, abyste zabránili zhoršení rány, dokud se zcela nezhojí. Nezapomeňte náplasti na noc sundat, aby se kůže dostala na vzduch. Pokud se chcete v budoucnu vyhnout problémům s odřeninami na patách, vybírejte si boty z kvalitních materiálů, například z kůže. Vyvarujte se nošení příliš těsné nebo příliš volné obuvi. Nikdy si na mokré nohy nenazouvejte sandály, žabky nebo baleríny.

Jak zabránit odřené obuvi - užitečné doplňky pro celou rodinu

Stejně jako u jiných zranění nebo onemocnění platí, že prevence je lepší než léčba! Proto když máte podezření, že vám zakoupené boty trochu dřou paty, je dobré mít po ruce návleky na paty, abyste minimalizovali riziko bolestivých odřenin a puchýřů. Připravili jsme několik návrhů určených pro různé typy obuvi, jak ležérní, tak elegantnější

  1. Kožený podpatek CLASSIC je určen pro každodenní nošení obuvi. Vyrobeno z vysoce kvalitní kůže, která lépe tlumí nárazy.
    Diskrétní gelový podpatek se systémem AIR CUSHION je určen pro elegantní a společenskou obuv. Lze použít i pro boty s otevřenou patou.
    Kožený podpatek MINI-STOP je ideální prhttps://www.filippo.cz/cs/products/bama-gelova-ochrana-na-paty-01812-18617o běžnou obuv, jako je obuv do dvora, sportovní obuv, mokasíny nebo baleríny.
    Gelový podpatek je určen především pro společenskou obuv, jako jsou lodičky a sandály na vysokém podpatku. Díky tomu, že je vyrobena z průhledného materiálu, je ideální pro boty s otevřenou patou. Zůstává téměř neviditelný, i když si obuv sundáte.
    Doplňky k obuvi minimalizující otlaky, které najdete v našem obchodě, jsou k dispozici v mnoha velikostech: od 35 do 46, takže jsou vhodné pro celou rodinu: ženy, muže i starší děti.

Domácí opravné prostředky pro pohmožděné paty

Co dělat, když vás nové boty dřou a potřebujete je rychle sundat? Namočte silné froté ponožky do vody a poté si je obujte na nohy spolu s odřenými botami. Projděte se několik minut po domě a opakujte to každý den po dobu několika dní. Pokud nechcete experimentovat s domácími prostředky, odneste boty k obuvníkovi, který botu rozbije profesionálním nártem nebo na správné místo trvale nainstaluje speciální kožený podpatek. Předejdete tak problémům s bolestmi na patách v budoucnu.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

Bama gelové podpatěnky

Bama gelové podpatěnky

136,00 Kč96,00 Kč
Kožený podpatek Bama

Kožený podpatek Bama

91,00 Kč62,00 Kč
Bama Anti - Slip gel

Bama Anti - Slip gel

136,00 Kč96,00 Kč
Coccine bílá krycí barva

Coccine bílá krycí barva

148,00 Kč102,00 Kč
pixel