Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Vrzající boty - jak zabránit vrzání obuvi?

2023-12-06

Při nákupu bot dbáme na jejich pohodlí. Pokud obuv vydává nepříjemné zvuky, považujeme ji za vadnou. Neprávem, protože nepříjemné skřípání vydávají i ty nejkvalitnější boty, holínky nebo pásky. Někdy se objeví ihned po zakoupení, jindy se vrzající boty stanou problémem až po delší době používání. Nežádoucích zvuků se chceme zbavit, protože dráždí nervový systém. Přispívají k rozptýlení a pozornost okolí nás nutí stydět se v nich pohybovat. Co lze udělat pro to, aby boty nevrzaly a jejich používání bylo příjemné?

Proč boty vrzají? Příčiny a řešení

Odborníci zdůrazňují, že na střihu obuvi nezáleží. Ať už jde o dámské boty, dámské mokasíny, dámská elegantní obuv nebo Pánské polobotky, mohou se objevit nepříjemné zvuky. Nežádoucí zvuky nás provázejí, i když si objednáme prvotřídní obuv. Proč boty vrzají?  

Vrzání, které se ozývá v našich uších, vzniká při vibracích konstrukčního prvku obuvi. Akustická vlna, která má odpovídající délku, je registrována naším sluchovým orgánem. Odborníci zdůrazňují, že každá součást může být zdrojem vibrací. Vydávají je:

 • podrážky,
 • stélky,,
 • podpatky,,
 • svršky,,
 • vložky,,
 • tkaničky

Vrzající boty při chůzi způsobují silné nepohodlí. Mezi důvody patří: V:

 • nsprávné sušení materiálu obuvi,
 • bota přichází rozlepená,
 • odlepení boty,,
 • interakce chodidla se zemí,
 • zničení paty,
 • volná a tvrdá vložka do boty.

volná a tvrdá stélka obuvi.

Problém s vrzajícími botami můžeme vyřešit tak, že zjistíme zdroj dráždivého zvuku.. Doporučuje se nosit obuv a provádět v ní širokou škálu pohybů. To umožní zjistit, kdy a kde nepříjemný hluk vzniká. Umožní vám to také provést opatření odpovídající dané situaci. Se suchým svrškem se zachází jinak než s promočenou botou nebo uvolněnou podrážkou. Ve zbytku tohoto článku najdete tipy, jak se vypořádat s vrzající obuví.

Příprava na vrzající boty

Mnoho lidí se ptá, zda existuje univerzální lék na vrzající boty, který dokáže problém rychle odstranit. Každý případ bohužel vyžaduje jiný přístup. Pokud se obuv promočí, měla by se odložit na bezpečné místo a neuspěchat se sušením. Nesmí být uložena ve skříni. Pokud se vlhkost dostala dovnitř obuvi, např. při srážkách, doporučuje se vložit dovnitř noviny, které ji pohltí. Někteří lidé si kupují mastek a sypou ho do mokré obuvi, protože uvedený přípravek má hygroskopické vlastnosti. To znamená, že na sebe váže molekuly vody. Pokud vás vrzající boty trápí, protože máte suchou pokožku, promažte ji a vyživte - sáhněte po leštidle nebo oleji. Doporučují se také hydroizolační přípravky, aby se zabránilo zatékání. 

Boty, které při chůzi vrzají. Co můžete udělat, abyste tomu zabránili?

Vrzající boty při chůzi způsobují velké nepohodlí a někdy je zvuk, který vydávají, tak nepříjemný, že je nemůžeme používat. Než je však vyhodíte ze skříně, zkuste problém vyřešit. Správná péče o obuv předchází mnoha nepříjemnostem a prodlužuje životnost bot. Bylo zjištěno, že vrzající boty mají často suchou kůži. Nejlepší je chránit je pravidelným používáním speciálního oleje nebo leštidla. Pokud náhodou nemáte nic z toho po ruce, postačí bezbarvá vazelína nebo dokonce ochranná rtěnka. Klíčovou roli hrají zvláčňující neboli mastné látky. Snižují tření, a tím omezují nepříjemné zvuky. Zajímá vás, co dělat, aby vaše boty nevrzaly? Používejte impregnační přípravky, které zabraňují jejich protékání. Vyberte správný výrobek s ohledem na materiál obuvi. Doporučení pro použití najdete na obalu konkrétního výrobku. Pravidelně ošetřované boty, holínky, tenisky, polobotky nebo baleríny neabsorbují vodu. Nejenž

Nové boty vrzají - co je příčinou??

Když nové boty vrzají, často se ptáme, zda jsme se při nákupu rozhodli správně. Ve skutečnosti kvalita bot nemá se zvuky, které vydávají, nic společného, výjimkou je poškození, včetně odlepené podrážky. Na všechny mechanické vady se vztahuje reklamace po dobu 2 let od data zakoupení zboží. Nové boty obvykle vrzají z velmi prozaického důvodu. Svršek, který dámské boty mají, se mimo jiné snaží přizpůsobit naší noze. Musí "růst", aby bylo další používání obuvi pohodlné. Boty často nějakou dobu leží ve skladu, než se k nám dostanou. Po vyjmutí z krabice je vhodné je nejen naimpregnovat, ale také ochránit pastou nebo olejem. Správně naolejované nevydávají nepříjemné zvuky.

Existují přípravky na vrzající boty?

Vrzající podrážky, svršky, tkaničky a podpatky bot vyžadují jiný přístup. Je vhodné zjistit nejen konstrukční prvek, který zvuk vydává, ale také příčinu situace. Ačkoli je obtížné určit typický lék na vrzající boty, v tomto rosu bude dobře fungovat:

 • krém na boty nebo olej, který maže kůži a snižuje tření,
 • impregnace pro obuv, která ji chrání před vlhkostí a mokrem,
 • mastek, který absorbuje vlhkost v promočené obuvi,
 • antiperspirant na nohy, který snižuje pocení v této části těla.
pixel