Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Boty pro všechno – existují? Máme několik kandidátů

2024-01-16

Může se zdát, že boty, které se hodí ke všemu, neexistují. Přitom hodně záleží na vašem životním stylu, individuálním vkusu a obsahu vašeho šatníku. Pokud jde o obuv, móda nabízí různé klasické modely, které lze úspěšně sladit s mnoha styly.

Proč se vyplatí vybírat univerzální boty? Nejen kvůli úspoře peněz nebo místa v šatníku. Obuv, která se hodí k většině vašeho oblečení, podtrhne váš styl. Zmizí nervózní hledání toho správného páru před odchodem na večírek nebo důležitou schůzku. S hledáním bot, které se hodí ke všemu, proto začněte prohlídkou obsahu vašeho šatníku. Oblečení můžete také seskupit na ležérní a elegantnější. To usnadní hledání univerzální obuvi.

Modely bot, které se hodí (téměř) ke všemu

Samozřejmě to nemůžeme brát doslovně,ale existují univerzální styly bot, které budou perfektně ladit s mnoha styly . Pokud hledáte boty, které se hodí téměř ke všemu, vyberte si tyto modely:

 • botky – ideální na podzim, zimu a jaro roční období . A pokud zvolíte model vyrobený z kůže, budou fungovat i v létě. Vyberte si klasický kotníkový střih s kulatou nebo mandlovou špičkou a blokovým podpatkem. Vyberte si černou nebo hnědou barvu a hladkou texturu, bez ozdob a vzorů.
 • mokasíny – další boty, které se hodí ke všemu, nebo alespoň k většině styling. Skvěle se hodí k obleku, kostýmku, vzdušným letním šatům nebo obyčejným džínům. Chcete-li si vybrat mokasíny, které budou skutečně univerzální obuví, zvolte klasický a minimalistický model z černé, béžové nebo hnědé kůže.
 • oxfordské nebo jazzové boty – to jsou univerzální dámské boty, odkazující na pánské modely. Jsou tak klasické, že je můžete nosit k obleku, šatům nebo džínům. Toto je návrh pro ženy, které milují tradici a minimalismus.

Univerzální sportovní obuv

Existuje sportovní obuv, kterou můžeme kombinovat se všemi (nebo téměř všemi) styly? Samozřejmě! Naštěstí jsou dávno pryč doby, kdy sportovní obuv byla vítaná pouze v posilovně nebo při jiných pohybových aktivitách. Dnes je nosíme do práce, na večírek, na rande nebo na setkání s přáteli a nikdo to nebude považovat za urážku nebo projev přílišné nonšalance. Sportovní obuv, která se hodí ke všemu, zahrnuje:

 • tenisky – skvěle se hodí k džínům, bojovým kalhotám, teplákovým soupravám a dalším běžným kalhotám nebo sportovní styl, ale co elegantnější styly? Sneakers jsou natolik univerzální dámské boty, že je snadno obléknete i k obleku. Samozřejmě se nebavíme o oficiálním kostýmu na gala nebo důležitou obchodní schůzku, ale o ležérnějších stylech. Důležité je, aby v takové kombinaci byly tenisky tlumené, v dobře zvolené barvě, bez velkých ozdob a aplikací.
 • tenisky a sneakers – to jsou další sportovní boty, které se hodí ke všemu. Stejně jako tenisky je můžete nosit k volnému obleku nebo kancelářským kalhotám. Nosíme je k džínům, krátkým minišatům, nebo i vzdušným lehkým šatům. Budou vypadat skvěle v kombinaci s šortkami nebo dlouhou plisovanou sukní. Bílé, černé a červené tenisky se staly klasikou, což z nich dělá boty, které se hodí ke všemu.

Univerzální barvy bot

Když hledáte boty, které se hodí ke všemu, stojí za to zvážit jejich barvu. Samozřejmě by to mělo být univerzální. Existují barvy, které se snadno kombinují s ostatními a vytvářejí tlumené kombinace nebo zajímavé kontrasty. Pokud vás tedy zajímá, jaká barva bot se hodí ke všemu, zde jsou naše návrhy:

 • Univerzální, černé boty – Černá je barva , kterou můžete libovolně kombinovat se všemi ostatními barvami. Černá samozřejmě není tou nejlepší volbou pro každý styling, ale rozhodně jí nemůže uškodit. Volbou černých bot máte jistotu, že neuděláte chybu. Tato univerzální barva bot zajímavě kontrastuje s bílou, červenou, žlutou nebo béžovou a dává jim tak vyniknout. V případě barev jako je modrá, zelená nebo růžová je jemně tónuje. Kombinace černé a hnědé může být trochu riskantní, ale pokud to uděláte opatrně, nemáte se čeho bát.
 • Univerzální, bílé boty – odpověď na otázka, zda se bílé boty hodí ke všemu, je: samozřejmě, že ano! Stejně jako černá je univerzální barvou bot, která neuškodí žádné jiné barvě. I když nosíte celé černé nebo červené, bílé boty budou zajímavým zlomem stylu.
 • Béžové boty ke všemu – Béžové, krémové , camel... tento odstín světle hnědé je také dobrá volba, pokud se zaměříme na univerzální barvu bot. Jenom pamatujte, že jde o teplou barvu, takže by se měla kombinovat s oblečením stejně teplých tónů. A ty najdete i v růžové nebo červené, které jsou považovány za studené. Béžová a modrá nebo tmavě modrá jsou téměř dokonalý pár

Univerzální dámská obuv – na co si dát pozor?

Jak vidíte, existuje spousta modelů bot, které se hodí ke všemu. Pokusme se shrnout a vyjmenovat všechny vlastnosti, které by univerzální boty měly mít:

 • Barva – neutrální a tlumená. Pokud ve vašem šatníku dominují pastely, zvolte béžové nebo krémové boty. Pokud milujete výrazné barvy, akcenty a kontrasty, zvolte bílé nebo černé boty.
 • Móda – maximálně minimalistická a klasická. Všechny vrtochy, odchylky a ozdoby činí obuv jedinečnou a originální. Na jednu stranu je to výhoda, na druhou už takové boty nejsou univerzální a hodí se maximálně jen k pár stylům.
 • Úprava vašeho životního stylu – pokud je váš život plný oficiálních schůzek a elegantních, nebo dokonce velkolepých výletů, pak budou pravděpodobně univerzální boty pro vás Raději boty na podpatku než tenisky. A naopak – pokud milujete volnost a nenucenost, netrapte se například formálními mokasíny. Vyberte si tenisky a tenisky, protože ve vašem případě to budou boty, které se hodí ke všemu.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel