Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak nosit kalhoty s kotníčkovými botami? Nedělejte tyto chyby

2023-12-22

Kalhoty jsou nejčastěji voleným kusem oblečení žen a jsou základem pro každodenní styling. Ve společnostech s dress codem jsou oblíbené cigaretové kalhoty, kdežto v místech, kde nejsou striktní dress code, jsou obecně preferovány džíny. V chladnějších dnech rádi volíme dámské kotníkové boty a kozačky. Bohužel tento typ obuvi často způsobuje potíže při stylingu. Jak nosit kalhoty s kotníčkovými botami? Používáním našich tipů se vyhnete nejčastějším chyb

Jaké kalhoty se hodí k kotníkovým botám?

S příchodem podzimu si mnohé z nás klade otázku: jaké kalhoty se nejlépe hodí k kotníkovým botám?. Naštěstí mnoho modelů obstojí v případě tohoto typu obuvi. Při výběru dámských podzimních bot je třeba věnovat pozornost jejich holeni. Kozáky skvěle ladí s úzkými kalhotami. Nohavice rour jsou zasunuty do boty. Je dobré vybrat dámské boty v odstínu džínu, abyste tak opticky prodloužily nohy. Bohužel oblíbené kozáky posledních několika sezón se nehodí k zvonovým nebo širokým kalhotám. Uvedená obuv na podzim má příliš široké lýtka na to, aby se vešla pod nohavici. Zároveň je však dostatečně úzká na to, abychom do ní nevešli tlustou vrstvu kalhot esteticky.

Široké kalhoty – jak je sladit s kotníčkovými botami?

Jak nosit kalhoty ke kotníkovým botám, pokud volíme kalhoty do zvonu, palazzo nebo švédské kalhoty ? dámské kozačky s vypasovaným svrškem. Ty mají širokou škálu aplikací. Můžeme do nich dát hadičky, důležité je, aby měly trochu vůli, existuje i možnost schovat je pod nohu. Pokud přemýšlíte, jak nosit kotníkové boty jako nevysoká žena, doporučujeme jednoduchý módní trik. Volte podzimní kotníkové boty na podpatku s vypasovaným svrškem a Švédky nebo culottes.Široké nohavice zakryjí boty. Vytvoříte tak delší vertikální linku, která opticky prodlouží postavu a přidá pár centimetrů na výšce.

Rovné kalhoty ztěžují výběr bot na podzim

Jak nosit kalhoty s kotníčkovými botami? Bezpochyby byste si měli vybrat správný model. Nedoporučujeme rovné nohavice. Je příliš široká na to, aby se dala schovat do kozaček, ale zároveň dostatečně úzká, abychom ji na podzim nemohli zakrýt botami. I když zvolíme kovbojské boty a pokusíme se přebytečný materiál nějak uspořádat, můžeme získat nevzhledný efekt mačkaného materiálu.

Jak nosit kalhoty s kotníčkovými botami?

Na podzim je jedním z nejčastěji vyhledávaných módních výrazů:kotníkové boty jak nosit . Není divu, vždyť tento typ přechodných bot je nejen extrémně pohodlný, ale umožňuje vytvářet zajímavé styly, které se liší charakterem. Zatímco prakticky každá podzimní kotníková obuv vypadá dobře v kombinaci s punčochovými kalhotami a šaty, u kalhot je třeba být obezřetný. Ne každý styl se dá jednoduše hrát. Věnujte pozornost tomu, zda kombinací konkrétních modelů kalhot s konkrétními kotníkovými botami poskytnete nohám ochranu před chladem. V posledních letech jsou velmi módní džíny 7/8 délky, stejně jako 3/4 kalhoty a midi kalhoty. Ty jsou skvělé v teplejších dnech, protože kotník je jednou z nejštíhlejších částí našeho těla. Ve výsledku si jeho odkrytím opticky zeštíhlíme nohy. Podzimní kozačky s relativně krátkým svrškem v kombinaci s 7/8 kalhotami však dokážou působit dost karikativně, když je mezi nimi pruh holé kůže. Pokud se rozhodneme pro midi kalhoty, vyplatí se vzít si punčocháče ve stejné barvě jako kožené boty a zvolit vyvýšené boty. Díky tomu si nejen opticky nezkrátíme nohy, ale také neprochladneme a ve výsledku se vyhneme nachlazení

Jak opticky prodloužit nohy nošením kotníkových bot?

Už víme, že délka kalhot je důležitá a díky úzkým kalhotám bude každá kotníková obuv perfektně fungovat. Pokud stále tápete, jak nosit kalhoty s kotníčkovými botami, máme pro vás další originální návrh. Nic vám nebrání zkombinovat dámské podzimní boty s šortkami.Stačí si pod krátké šortky obléknout punčocháče odpovídající tloušťky a získáte hřejivý styling. Krátké šortky silně odhalují dlouhé.Pro posílení tohoto efektu volte boty na vysokém podpatku nebo klínky. Je však důležité, aby byly stejné barvy jako punčochové kalhoty. Boty na platformě jsou pohodlnější než kotníkové boty na podpatku, navíc zeštíhlí postavu a opticky prodlouží nohy.

Modely módních kotníkových bot, které lze sladit s jakýmkoli stylem

Jak se nazývají vysoké boty? Že se jedná o kotníkové boty, už asi tušíte. Tyto však mají velmi často odlišné svršky. Může být poměrně těsný a upnutý, ale také široký. Nejširší možnosti využití mají holínky s úzkým svrškem, neutrální barvou a vyrobené z hladké lícové kůže. Zkombinujeme je jak s elegantními cigaretovými kalhotami, tak s ležérními džínami. Zvláštní pozornost si zaslouží ploché boty, jako jsou Chelsea boots. Ty mají na bocích elastické pásky, které umožňují svršek přizpůsobit se šířce kotníku. Chelsea boots se vyznačují skvělým komfortem nošení. Mohou to být jak semišové, tak kožené boty, v takovém případě hraje klíčovou roli střih.

Nejčastější chyby při úpravě kotníkových bot

Nyní víte, jak nosit kalhoty s kotníčkovými botami. Nyní uvedeme některé běžné chyby, abychom vás před nimi zachránili. První z nich jsou přiléhavé dámské kotníkové boty, které vyčnívají z barvy kalhot. Vizuálně si tak zkrátíme nohy. Druhá se týká výběru nevhodných bot ve vztahu k délce nohou. Široké kalhoty jsou často delší, s výjimkou culottes a palazzos, protože jsou určeny k zakrytí kotníkových bot. Pokud však zvolíme ploché boty, budeme jejich nohy tahat po ulici. Třetí, celkem častá chyba je vyhrnutí nohavic kalhot a jejich zatlačení do kozaček. Tímto způsobem získáme pouze konvexní prvek, který se nám zmačká a pod svrškem vynikne.

Jak zavázat kotníkové boty?

Podzimní kotníkové boty často obsahují tkaničky. Jak je uvázat, aby vypadaly zajímavě a módně? V případě trochu delších je můžeme kolem svršku vícekrát obtočit. Jedná se o metodu převzatou ze stylingu tenisek. Když mají tkaničky vhodnou délku, provlékneme je otvory nebo zaoblenými kovovými háčky a poté je zavážeme v horní části svršku, čímž vytvoříme estetickou mašli.

Styling s kotníčkovými botami – příklad módního setu

Podzimní styly s kotníčkovými botami mají mnoho jmen. Jak vytvořit zajímavý outfit s kalhotami? Doporučujeme si vzít kraťasy nebo kalhoty do zvonu a pod to ladící kotníkové boty na vysokém podpatku. Široké kalhoty dokážou rozšířit siluetu, takže aby byly zachovány její správné proporce, měli byste si vzít upnutý kašmírový rolák a ten pak zastrčit do džínů v úrovni pasu. Celý look je nejlepší hodit na stylový vlněný kabát. Nyní, když víte, jak nosit kalhoty s kotníkovými botami, jistě vytvoříte mnoho zajímavých outfitů.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel