Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Módní dámská obuv na podzim 2020 - přehled

2022-06-22

Jak už to tak ve světě módy bývá, i letos na podzim můžeme být svědky oblíbeného "návratu" do 80. let. Pastelové barvy, hranaté špičky a ozdoby ve tvaru šperků.  Během letošních přehlídek jsme viděli také aktualizované verze těch nejklasičtějších bot, na které jsme si mohli vzpomenout. Varianty související s vestavěnými bojovými botami, výraznými pantoflemi nebo jednoduše vyměněnými botami v klasickém stylu. Je třeba poznamenat, že světoví návrháři kladou mnohem větší důraz na oblečení kolem boty než na samotný model. Právě kombinace podzimních bot spolu se správným stylem vytváří celkový vzhled.

Módní boty na podzim: dámské boty

Klasické dámské kozačky jsou stále nadčasovou módní podzimní obuví pro každou ženu. Letos se módní domy rozhodly pro boty nad kolena. Především boty pro rok 2020 jsou obuví s poněkud jiným nádechem, než jaký bychom mohli zařadit do seznamu módní obuvi pro rok 2019. Aktuální návrhy představují již zmíněný návrat do minulosti, zaměřený především na tvar kovbojského nosu a vintage vzhled, odkazující na konec minulého století. Tyto podzimní dámské boty se nejlépe hodí k boho stylu, ne nutně ve známé černé barvě.

Módní boty na podzim: masivní bojové boty

Bojové boty jsou typem obuvi převzaté od americké armády, jak název napovídá, jedná se o boty po vzoru vojenské uniformy. V průběhu let se dostávaly pod drobnohled stále více návrhářů, takže se nakonec v roce 2020 staly lídrem v kategorii módní podzimní dámské obuvi. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o mírně masivnější žaludy. Vývoj tohoto typu obuvi nevedl jinak než k matoucímu podobnému základu bot. Bojové boty si však své postavení získávají díky rozmanitosti doplňků a originalitě tvarů. Za svou popularitu vděčí především italskému gigantu Prada.

Módní boty na podzim: klasické boty

Semišové boty jsou nadčasovou klasikou a letos tomu není jinak. Designéři se rozhodli pro tento materiál, ale můžeme vidět i modely z celokožené kůže. "Kachničky" inspirované značkou Dior jsou stále všude k vidění. Dalším střihem bot z kolekce podzim 2020 jsou ty nejjednodušší, dobře známé modely s nesčetnými doplňky. Stejně jako se nám líbí boty samotné, klademe si otázku "k čemu je nosit?". Odpověď je velmi jednoduchá, ve jménu pravidla čím více na nohou, tím méně v horní části stylingu. Nezapomeňte, že dámské boty jsou klasická obuv a bez ohledu na to, zda jsou na podpatku, jehlovém podpatku nebo širokém sloupku, nemůžeme to s ostatním oblečením přehánět. Za zmínku stojí, že v módě je také zvířecí potisk.

Módní boty na podzim: kovbojské boty

Přestože máme tendenci házet kovbojské boty do jednoho pytle s ostatními botami, je důležité mezi nimi rozlišovat. Kovbojské boty jsou rozhodně návratem k nejslavnějším hitům 80. let. Jejich podoba se příliš nezměnila, stále jsou ikonickou obuví. V tomto případě však nevychází z touhy návrhářů po největších módních přehlídkách. Klíčovým efektem tohoto návratu je oděvní trend, který se rovněž vrací z tohoto období. Jednoduše zapadá do aktuálně převládajícího západního módního trendu boho. Vyznačuje se volným, ale především světlým oblečením, nonšalantní atmosférou a hnědými doplňky ve stylu vintage. Zde se nejlépe hodí kovbojské boty.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel