Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak se starat o kotníčkové boty? Průvodce

2022-06-28

Kotníčkové boty jsou univerzální, praktické boty, které nosí ženy i muži. Není divu - jsou pohodlné, hodí se k mnoha outfitům, osvědčí se v různých povětrnostních podmínkách a prakticky nikdy nevyjdou z módy. Kvalitní obuv tohoto stylu nám bude sloužit mnoho let, pokud se o ni budeme starat. Jak se starat o kotníčkové boty, aby se rychle nezhoršoval?

Jak vyčistit kotníčkové boty?

Kontrkultura, muzyka metalowa, rockowa, grunge – to jsou slova, která nás napadají, když se podíváme na dámské glády. Jak se o tyto boty starat, aniž byste narušili jejich nonšalantní styl? Mnoho lidí si myslí, že by se o ně nemělo příliš pečovat, protože všechny škrábance a nečistoty jim přidávají na charakteru. Jedna věc je však přirozené a ušlechtilé stárnutí kůže a druhá věc je přivést boty do stavu, kdy je lze pouze vyhodit. Pokud je tedy nechcete leštit, měli byste je alespoň pravidelně čistit.

Odpověď na otázku, jak vyčistit kotníčkové boty, závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Pokud se jedná o kůži, začněte odstraňováním bláta a jiných nečistot pomocí kartáče nebo suchého hadříku. Poté použijte vlhký hadřík a běžné mýdlo na ruce nebo specializované mýdlo na kůži, abyste se zbavili hlubších nečistot nebo skvrn. A jak vyčistit žalud, který není kožený? Zde postačí obyčejné mýdlo a trocha vody. Nezapomeňte, že před další péčí je nutné obuv vysušit.

Produkty pro péči

Pokud vás zajímá, jak se starat o kotníčkové boty, aby vydržel opravdu dlouho, přemýšlejte o impregnaci. U kožené obuvi se osvědčují speciální tuky, které způsobují, že kůže absorbuje vodu mnohem pomaleji a zabraňují jejímu praskání. Kromě toho tuk na kůži změkčuje a vyživuje ji. Na podzim a v zimě jej používejte jednou za měsíc, na jaře a v létě jednou za dva měsíce..

Pokud nevíte, jak se starat o kotníčkové boty, na kterých jsou již patrné drobné oděrky a škrábance, zvolte barvicí krém na kůži. Taková kosmetika zvýrazní barvu obuvi, zakryje případné změny barvy, odstraní drobné vady a vyleští kůži. Výrobek určený pro ekologickou kůži splní stejnou funkci.

Základem je pasta

Posledním prvkem, díky kterému ochráníte kotníčkové boty, je leštění. Chrání kůži před mechanickými a chemickými vlivy a dodává jí vysoký lesk. Pokud nechcete, aby se vaše kotníčkové boty příliš leskly, neleštěte je silně, ale pasty se nevzdávejte. Naneste tenkou vrstvu pomocí hadříku nebo speciálního štětce a roztírejte, dokud pasta nepokryje celý kotníčkové boty. Jak se starat o obuv z ekologické kůže? Speciální pasty pro tento typ materiálu je vyživují a lesknou.

Jak vyčistit žalud uvnitř?

Udržovat obuv v dobrém stavu znamená také pečovat o její vnitřní část. Jak vyčistit vnitřní stranu kožených bot? K jejich opětovnému osvěžení můžeme použít mýdlo na kůži, a pokud je svršek vyroben z plastu, sáhněte po běžném mýdle. Důležitým prvkem je použití speciálních deodorantů které dezinfikují vnitřek boty, zabraňují množení bakterií a plísní a ničí nepříjemný zápach.

Jak se denně starat o kotníkové boty?

Již víte, jak čistit kotníkové boty a jaké přípravky používat k péči o něj. Důkladné čištění, impregnace a leštění jsou činnosti, které by se měly pravidelně opakovat v závislosti na potřebách a stavu obuvi. Pokud jde o každodenní péči, po příchodu domů jednoduše otřete žalud suchým hadříkem a pomocí kartáčku odstraňte z chodidel bláto nebo nečistoty. Nepřehánějte to s vlhkými hadříky a mýdlem - pokud není kůže příliš znečištěná, není třeba ji ošetřovat vodou příliš často.

Jak pečovat o poškozený kotníkové boty?

Zajímá vás, jak vyčistit ucpané potrubí? Zkuste je resuscitovat. Nejprve si důkladně očistěte boty, jak je uvedeno v prvním kroku. Pak si pořiďte speciální kožený tmel, kterým díry, škrábance a promáčkliny vyplníte. Po nanesení tmelu musí boty zaschnout. Pak si vyleštěte boty. Tímto způsobem můžete zachránit obuv, která byla vhodná k vyhození..

Přečtěte si také::

Doporučeno pro vás

pixel