Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Nejmódnější outfity s glanami

2022-06-22

Glans jsou rozhodně nadčasovou obuví, kterou lze bez sebemenšího stínu pochybností označit za "klasiku". Ne každý ví, že vznik tohoto typu obuvi se datuje k nehodě na lyžích v roce 1945. Před více než půl stoletím zahájil tento všudypřítomný trend německý lékař Klaus Märtens. Kvůli podvrtnutému kotníku na sjezdovce bylo nutné vytvořit kožené boty s měkkou podrážkou, která sahala nad kotník. V dnešní době objevují glancové boty důležitou roli ve světě módy a stále více návrhářů se rozhoduje pro varianty tohoto střihu bot. Navzdory všudypřítomné popularizaci si však stále lámeme hlavu nad tím, jak stylizovat svůj žalud. Na tuto otázku se pokusíme najít odpověď.

 

Glany - styling s lehkými "mom" džínami

Masivní, ale přesto přiléhavé dámské glany jsou skvělou obuví pro široké kalhoty. Mezi ně rozhodně patří oblíbené "mom" džíny, které se skvěle hodí k výše zmíněnému střihu bot. Světlé kalhoty a neutrální top jsou dokonalým receptem na podzimní dobrodružství s glancem. Zajímavé je, že v tomto typu kombinace jsme schopni zakrýt všechny nedokonalosti našeho těla a celý styling je velmi univerzální.

Glany - styling s krátkou sukní

Glany nejsou jen obuví pro chladné dny nebo terénní výzvy. Podzim je rozhodně poslední příležitost ukázat nohy. Pak není lepší volby než klasická sukně ke kolenům. To opticky prodlouží vaše nohy a dodá vašemu oblečení trochu "mládí". Skvělým nápadem, který projde i podzimním testem, je zvolit tmavé punčocháče. Stojí za zmínku, že s takovým stylem se nám jistě podaří vyniknout v davu.

Glany - styling s klasickým kabátem

Kabát je rozhodně nejoblíbenějším svrchním oblečením na přelomu podzimu a zimy. Zajímavé je, že spolu s žaludem tvoří dokonalý duet. Tato souprava nám dokáže zaručit dostatečný tepelný komfort a dokonalé pohodlí, které v tomto ročním období hraje důležitou roli. Tento typ kombinace nám umožňuje volně zvolit spodní část stylingu. Skvěle se k nim hodí klasické úzké džíny, delší sukně nebo třeba široké cargo kalhoty. Tato možnost nám dává největší volnost při výběru vzhledu.

Shrnuto a podtrženo, glans jsou velmi půvabným typem obuvi, který by neměl představovat problém při výběru stylingu. Jejich univerzálnost umožňuje nejrůznější variace, nejlépe však vyniknou v tlumených outfitech. Jsou víceúčelové, osvědčí se jak při každodenním nošení, tak při pátečních výletech. Zpracování a střih obuvi zajistí odolnost vůči povětrnostním podmínkám, které na podzim nemusíte nutně předvídat.

Přečtěte si také:
Jak pečovat o glany?
Co dělat, když vám boty vzadu drhnou?
Trappery - dámské styly pro každou příležitost

Doporučeno pro vás

pixel