Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak čistit bílé kožené boty?

2022-06-27

Bílé boty jsou dokonalým doplňkem jarních a letních outfitů. Hodí se ke světlým topům, květovaným šatům a džínovým šortkám. Dodávají celému oblečení lehkost a dívčí šarm. Kvůli barvě se však mohou zdát nepraktické. Nemusíte se vzdávat jejich nákupu jen proto, že se bojíte obtížně odstranitelných skvrn a nečistot. Jak čistit bílé kožené boty? Podívejte se na to!

Čím čistit bílé kožené boty?

Věděli jste, že v kuchyni nebo koupelně máte pravděpodobně veškeré příslušenství, které potřebujete k obnovení sněhobílé barvy bot? Čištění bílé kožené obuvi není tak obtížné, jak byste si mohli myslet. Potřebujete jen jedlou sodu, peroxid vodíku, šedé mýdlo nebo... ocet. Známe několik osvědčených způsobů, jak pomoci vašim oblíbeným teniskám, balerínám, lodičkám nebo mokasínům získat zpět jejich krásnou barvu.

Jak vyčistit bílou koženou obuv?

1. s šedým mýdlem

Potřebujete:

  • misku s teplou vodou,,
  • měkký hadřík x2,,
  • zubní kartáček,
  • šedé mýdlo.

Jak na to.

Kde začít s čištěním bílé kožené obuvi? Vyndejte tkaničky a vyperte je zvlášť. Nalijte trochu šedého mýdla do misky s vodou (asi 4-5 stisknutí dávkovače) a promíchejte, abyste vytvořili jemnou pěnu. Namočte hadřík do vody a jemně očistěte nečistoty z celé boty. K čištění těžko přístupných míst můžete použít zubní kartáček. Otřete botu suchým hadříkem a nechte ji uschnout.

2. použití jedlé sody a peroxidu vodíku

Potřebujete:

  • jedlé sody (asi 1-2 polévkové lžíce),
  • peroxid vodíku (asi 1 čajová lžička),
  • misku, kartáček na zuby.

Jak na to.

Jak čistit bílou koženou obuv? V misce smíchejte jedlou sodu a peroxid vodíku do polotekuté konzistence. Poté jej naneste na boty a nechte působit asi 30 minut. Po uplynutí této doby vetřete zbytky do materiálu rukou nebo suchým hadříkem a nechte zaschnout.

3. použití octa

Potřebujete:

  • lžičku octa,
  • látku,
  • voda.

Jak na to?

Jak vyčistit bílé kožené boty pouze s octem v domácí spíži? Navlhčete hadřík ve vodě a nalijte na něj lžičku octa. Boty jemně otřete ze všech stran. Poté je opláchněte vodou a nechte uschnout..

4. používání speciálních čisticích prostředků na kůži

Jak vyčistit bílé kožené boty, pokud se obáváte, že by domácí prostředky mohly boty poškodit? Používejte speciální čisticí prostředky na koženou obuv a dodržujte pokyny výrobce uvedené na obalu.

Je možné zachránit bílé boty, které zežloutly?

Jak vyčistit bílé boty, které zežloutly? Nevzhledné skvrny nejsou důvodem k vyhození oblíbených balerín nebo tenisek do koše! Vyzkoušejte jednu z výše popsaných metod. Domácí prostředky i profesionální čističe kožené obuvi by měly výrazně zlepšit vzhled vaší obuvi.

Jak často mám čistit boty z bílé kůže?

Tak často, jak je třeba! Pokud chcete, aby si boty zachovaly sněhově bílou barvu, čistěte je po každém větším znečištění. Vyhýbejte se místům, kde se mohou ušpinit. Pokud se tedy chystáte na túru do lesa nebo na blátivé místo, zvolte tmavé boty, které jsou určeny do trochu náročnějších podmínek..

Lze bílé kožené boty prát v pračce? Čištění bílé kožené obuvi od A do Z

Ačkoli se časem zašpiní všechny boty, ne každý typ obuvi lze prát v pračce. Bílé tenisky nebo baleríny na plochém podpatku, šité (ne lepené!), vyrobené z textilních materiálů bez cvočků, korálků nebo jiných ozdob, lze většinou prát v pračce. To bohužel neplatí pro koženou obuv. Obuv z přírodní ekologické kůže nebo semiše může být poškozena teplem a vibracemi. Jak vyčistit bílou koženou obuv, kterou nelze prát v pračce? Pokud chcete, aby vám boty vydržely po několik dalších sezón, je nejlepší je čistit ručně a poté je nechat uschnout. Nezapomeňte, že byste boty neměli vystavovat přímému slunečnímu záření. Ihned po namočení vložte do boty ručník nebo plenu, abyste odvedli co nejvíce vlhkosti. Vyhnete se tak nevzhledným skvrnám.

Jak ochránit bílé kožené boty před dalším zašpiněním?

Teď, když už víte, jak a čím čistit boty z bílé kůže, vám poradíme, jak udržet své oblíbené bílé kožené tenisky nebo tenisky skvěle vypadající nejen toto léto, ale i léto příští! Před prvním obutím nezapomeňte obuv impregnovat. Na trhu najdete profesionální přípravky ve formě pasty, emulze nebo korektoru, které ochrání dámskou obuv před znečištěním a zakryjí i drobná poškození a osvěží barvu. Před nákupem se ujistěte, že vybraný výrobek je vhodný pro přírodní kůži, a vždy se řiďte pokyny výrobce. Nezapomeňte je pravidelně čistit a udržovat. Díky tomu si boty zachovají svou krásnou barvu i přes časté používání.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel