Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak se zbavit nepříjemného zápachu z bot? 10 způsobů, jak se zbavit zapáchajících bot

2022-06-28

Je to zase stejné: přijdete na návštěvu, zujete si boty a... ucítíte překvapený pohled hostitelů. Chce se vám klesnout k zemi, ale tváříte se statečně. Nepříjemný zápach z bot vám bere sebevědomí. Pokud vás už unavují trapné situace a vyhýbání se společenským setkáním kvůli zapáchajícím botám, podívejte se, jak se tohoto problému jednou provždy zbavit. Zde je 10 jednoduchých a účinných způsobů!

Příčiny zápachu bot - jaké jsou?

Proč boty smrdí? Nejste jediní, kdo si klade tuto otázku. Se zapáchajícími botami se potýká mnoho lidí. Důvodů může být celá řada:

 • Nesprávná hygiena nohou - bakterie, které se na nohou objevují s potem, mohou přispívat k zápachu nohou. Proto je tak důležitá správná hygiena nohou. Nohy by se měly denně umývat a důkladně osušit, než si obujete boty nebo ponožky.
 • Špatná strava - zápach potu může být způsoben špatnou stravou. Pokud se potýkáte se zápachem nohou, omezte nebo vyřaďte ze svého jídelníčku kořeněná jídla a alkohol.
 • nemoci - příčinou nadměrného pocení nohou a tvorby nepříjemného zápachu mohou být nemoci různých příčin, jako je cukrovka nebo mykóza, a hormonální poruchy.;
 • Nekvalitní obuv - plast má mnoho výhod: je odolný a snadno se udržuje, ale nenabízí takovou prodyšnost. Pokud máte problém se zapáchajícími botami, sáhněte po modelech z přírodní kůže.
 • Nesprávná péče o boty - pokud se chcete vyhnout nepříjemnému zápachu, pečujte o své boty! Skladujte je na suchém a dobře větraném místě.
 • Nekvalitní obuv - plast má mnoho výhod: je odolný a snadno se udržuje, ale nenabízí takovou prodyšnost. Pokud máte problém se zapáchajícími botami, sáhněte po modelech z přírodní kůže.
 • Nesprávná péče o boty - pokud se chcete vyhnout nepříjemnému zápachu, pečujte o své boty! Skladujte je na suchém a dobře větraném místě.

Jak se zbavit zápachu z bot? 10 domácích prostředků

1. výměna stélek

Je přirozené, že se vložky během používání obuvi opotřebovávají. Protože jsou v přímém kontaktu s nohou, mohou být jednou z příčin zápachu. Začněte tedy tím nejjednodušším - jejich praním nebo výměnou. Pokud se chcete vyhnout budoucím problémům, vyberte si stélky z přírodní kůže. Dobrou volbou jsou také latexové vložky namočené v aloe vera, které mají protiplísňový účinek..

2. Čištění a větrání obuvi

Nezamykejte špinavé a promočené boty ve skříni! Očistěte je od nečistot a nechte je samovolně uschnout na vzduchu. Tím se minimalizuje riziko, že se v botách budou množit bakterie způsobující zápach. Pravidelné větrání je dobrý způsob, jak se zbavit zapáchajících bot.

3. praní

Zapáchající textilní obuv můžete vyprat v pračce, abyste se zbavili nečistot a zápachu. Pokud chcete minimalizovat riziko poškození bot, investujte do speciálních sáčků na praní, vyjměte tkaničky (perte je v ruce) a nastavte jemný prací program.

4. jedlá soda

Účinný způsob, jak se zbavit zapáchajících bot? Jedlá soda! Hydrogenuhličitan sodný je chemická sloučenina s mnoha vlastnostmi. Lze jej použít k čištění obuvi a odstraňování zápachu. Posypte boty práškem a nechte je několik hodin, nejlépe přes noc, působit. Nezapomeňte poté z bot odstranit zbytky sody (můžete použít vysavač nebo prášek jednoduše vyhodit)..

5. ocet

I když si možná myslíte, že ocet nevoní a míchat ho se zapáchajícími botami je divný nápad, opravdu to funguje! Ve sklenici smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1. Vnitřek boty důkladně vyčistěte a nechte samovolně uschnout.

6. čaj

Dejte si do bot několik sáčků (ne nutně vašeho oblíbeného) čaje a nechte je v nich přes noc. Čajové sáčky skvěle pohlcují vlhkost a odstraňují zápach.

7. zmrazení

Vysoké teploty a vlhkost podporují vznik nepříjemných pachů. Proto můžete... zmrazit smradlavé boty! Než dáte své oblíbené baleríny nebo lodičky do mrazáku, vložte je do plastového sáčku a po několika hodinách je vyndejte.

8. kočičí stelivo

Váš čtyřnohý přítel vám může pomoci odstranit nepříjemný zápach z bot. Pokud máte doma kočku, víte, že stelivo je skvělým pohlcovačem zápachu. Vaše kočka se určitě neurazí, když jí před vysypáním steliva do jejího kotce nasypete trochu do bot (ujistěte se, že si kočka nesplete vaše oblíbené lapače s kočičí toaletou). Počkejte několik hodin a vyhoďte odpadky do koše. Hotovo!

9. bylinné směsi

Šalvěj a levandule jsou byliny, jejichž antibakteriální a protiplísňové účinky jsou známy již po staletí. Vložte vybranou bylinu do bot a nechte ji několik hodin působit. Jedná se o účinný a zcela přírodní způsob, jak se zbavit zapáchajících bot.

10. lak na vlasy

Je lak na vlasy dobrým způsobem, jak získat zapáchající boty? Ukázalo se, že ano! Nastříkejte vnitřní stranu bot lakem na vlasy (nezapomeňte to udělat v dobře větrané místnosti) a nechte zaschnout. Jak se bezpečně zbavit nepříjemného zápachu z kožené obuvi? Bojíte se, že domácí prostředky na zapáchající boty nemusí přinést očekávané výsledky? Na trhu najdete širokou škálu specializovaných přípravků, které vám pomohou účinně odstranit nepříjemný zápach z bot. Jsou to mimo jiné

Prevence– co lze udělat pro to, aby boty nikdy nezapáchaly?

Prevence je lepší než... řešit přetrvávající zápach z vašich oblíbených tenisek nebo mokasín. Pokud vás zajímá, jak se nadobro zbavit zápachu z bot, pečujte o svou obuv a hledejte příčiny zápachu..

 • Vybírejte si boty z kvalitních materiálů, které vašim nohám poskytnou správnou úroveň prodyšnosti. Noste ponožky z přírodních materiálů, které umožňují nohám dýchat (např. bavlna).;
 • Zjistěte, zda netrpíte hyperhidrózou. Nadměrné pocení nohou lze léčit například speciálními postupy, které snižují činnost potních žláz. Před zahájením léčby se samozřejmě musíte poradit se svým lékařem.
 • správné skladování obuvi, zejména mimo sezónu (nejlépe ve speciálních prodyšných sáčcích).
 • Nezapomeňte obuv pravidelně čistit a větrat.

Co dělat, když léky na zapáchající boty nezabraly?

Mimo wielu prób nie możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów? Jeśli żadna z powyższych metod nie przyniosła rezultatu, warto pożegnać się z butami (zwłaszcza jeśli są one wykonane ze sztucznych, nieprzepuszczalnych materiałów). Jeśli wiesz, co zrobić, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu, nowo zakupione buty będą Ci długo służyć. Jesteśmy pewni, że Twoje nowe trampki, baleriny czy czółenka zakupione w Filippo pokochasz tak samo jak poprzednie, gdy wreszcie unikniesz krępujących sytuacji po zdjęciu butów.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel