Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak si šněrovat boty? 9 způsobů, jak si zavázat boty

2023-12-29

Sneakers a tenisky nevyšly z módy již několik sezón. Sportovní boty mají tkaničky, které by se měly úhledně zavázat. Mnoho lidí však tuto činnost považuje za velmi obtížné. Na druhou stranu, šněrování bot může být považováno za způsob, jak je upravit. Jednotlivé techniky se svým charakterem liší. Mašle vždy vypadá okouzlující a chirurgický uzel zaujme svou profesionalitou. Jak si zavázat tkaničky, aby vypadaly atraktivně?

Základy zavazování tkaniček

Jak si zašněrovat boty, když Jste pryč příliš mnoho manuálních dovedností? V takové situaci stojí za to zvolit nejjednodušší řešení. Někteří tahají tkaničky křížem krážem pomocí otvorů vytvořených výrobcem. Když dosáhnou posledních, vytvoří dvě smyčky připomínající osmičku a vytvoří uzel, který protáhne spodní část horní částí.vLidé, které rozplétají tkaničky, někdy udělají dva nebo tři uzly poblíž mašle . Tuto techniku ​​lze použít pomocí dámské tenisky.

Někteří lidé si zavazují tkaničky, aniž by vytvořili mašličku. K tomuto účelu používají mnohem jednodušší metody. Např. u delších tkaniček je ohnou napůl a pak to udělají znovu, pak horní část podtáhnou pod spodní a vytvoří uzel.

Jak si šněrovat boty při manuálních činnostech jsou Achillovou patou? K tomuto problému je třeba přistupovat strategicky. Někteří lidé si kupují krátké tkaničky nebo stříhají ty, které jsou součástí bot. Poté svážou své konce, předtím protažené křížem přes otvory, čímž vytvoří pravidelný uzel. Pro bezpečnost se může opakovat dvakrát nebo třikrát. To zajistí větší pevnost a zabrání rozpletení. Dámské práce z zip umožňuje použití této metody. Nicméně sáhnout po pánské tenisky, může být mírně upraven. Tady se hodí vědět, jak si do bot nasadit tkaničky. Ty by měly být svázány na dva volnější uzly a přebytek pak umístit dovnitř tenisek. Nejlepší je dát si zavázané tkaničky pod jazyk bot.

Lidé, kteří se zajímají o jak si fantasticky zavázat tkaničky, osvědčené tipy najdete dále v článku.

Nejoblíbenější způsoby a styly zavazování tkaniček

Zavazování bot je činnost, která umožňuje získat extrémně módní efekt. Některé techniky jsou velmi jednoduché na provedení, jiné vyžadují o něco více manuální zručnosti. Neměli byste se nechat odradit nedostatkem požadovaných výsledků, protože pěkné šněrování bot je činnost, kterou je třeba trénovat. Vždy můžete jednu z metod nahradit jinou a zjistit, zda si osvojíte tu druhou. nebude o moc jednodušší.

Šněrování s mašlí

Nejpopulárnější metodou je zavazování tkaniček na přídi. Tuto metodu se již učí malé děti, které navštěvují mateřskou školu. Vtipná básnička, příprava barevných ilustrací nebo použití vtipných výrazů může být skvělým pomocníkem při učení. Někteří rodiče tvrdí, že když zkřížíte dvě smyčky, vytvoříte zaječí uši a ty spodní pak protáhnete horními. Šněrování mašlí je nesmírně užitečná dovednost. Může být použit v dospělosti, když sáhnete po elegantní pánské boty nebo dámské tenisky.

Šněrování bez mašle

Jak šněrovat boty tak, aby Vidíš ty luky? To lze provést velmi jednoduchým způsobem. Stačí vložit tkaničky z vnější strany, začněte od otvorů nejblíže k přední části chodidla. Stojí za to je překřížit nebo je protáhnout ve formě vodorovných čar. Nakonec se u posledních dírek vloží tkaničky pod jazyk a tam se zavážou.

Šněrování na žebříku

Způsoby zavazování tkaniček jsou často přizpůsobeny typu obuvi. Např dámské bovver boty vyžadují použití žebříkovou technikou. Spočívá v připojení jedné části tkaničky kolmo k dírkám a druhá část se protáhne vynechanými dírkami. Metoda žebříku poskytuje botám pevnou vazbu, což je praktické pro zábavu na rockových koncertech. Pro tuto techniku ​​poslouží pouze dostatečně dlouhé tkaničky do bot.

Tkaničky jako způsob zavazování

Občas představa, že přijdete pozdě práce nebo škola znamená, že není čas přemýšlet o tom, jak si zavázat boty. Co můžete v takové situaci udělat, abyste se rychle dostali z domu? Někteří lidé po protažení skrz otvory jen zkontrolují, zda jsou tkaničky dostatečně utažené, a poté je vloží do bot.

Chirurgický uzel

Pánské trekové boty se používají na hory turistika , která se často odehrává v extrémních podmínkách. Vyžadují pevné vázání, které zajistí chodidlu stabilitu a oporu a zabrání tak vážným zraněním. Chirurgický uzel je velmi oblíbený mezi nadšenci trekkingu. Tento způsob zavazování bot spočívá v utahování tkaniček na horní úrovni. Měly by být dvakrát ovinuty kolem své vlastní osy, poté protaženy dvěma páry upínacích háčků a nakonec je svázány tradičním způsobem. Chirurgický uzel na trekových botách zabraňuje tření paty.

Zajímavé a dekorativní způsoby šněrování bot

Módní tkaničky na zavazování jsou mezi lidé, kteří nosí tenisky a tenisky. Ty mohou pokaždé vypadat trochu jinak, stačí jen trocha fantazie a manuální zručnosti.

Šněrovací boty ve tvaru širokého kříže

Šněrovací boty do širokého kříže nejjednodušší způsob, jak jim dodat trochu originality. Připomíná tradiční techniku ​​popsanou v základech. Jediný rozdíl je v tom, že tkaničky, zasunuté odspodu do dírek nejblíže k prstům, se protahují diagonálně každou druhou dírkou (od první do třetí dírky atd.). Nakonec je můžete svázat, jak chcete.

Šněrování bot diagonálně

Pěkné šněrování bot může vést i diagonálně. Tímto způsobem se získají rovnoběžné čáry. Krajka se vkládá ze spodní strany jazyka, u prvních otvorů tvoří vodorovnou část. Poté se jeden z konců připojí ke třetímu otvoru na opačné straně. Popsaná operace se několikrát opakuje.

Způsoby pro volné tkaničky

Existují způsoby, jak si zavázat boty aby se zabránilo nepříjemnému uvolňování tkaniček? Bohužel tento problém lze pouze omezit. Nelze ji zcela odstranit. Všechny tkaničky, bez ohledu na použitá vlákna a jejich tloušťku, se dříve nebo později rozejdou. To se děje proto, že na ně při pohybu působí velká síla. Tkaničky se nejprve protáhnou a poté rozvazují. Člověk, který spěchá do práce, často běhá, což způsobuje, že jeho noha mnohem silněji dopadá na zem. V důsledku toho se tkaničky rychleji rozepínají. Pomocí níže uvedené metody můžete tento proces trochu zpozdit. Tkaničky se doporučuje zavázat zespodu tak, aby nahoře tvořily dvě smyčky.

Způsoby pro kluzké tkaničky

Stává se, že i sebelepší vazba boty nepomáhají, po chvíli tkaničky volně visí. Tato situace nastává, když jsou vyrobeny z příliš kluzkých vláken. Lepším řešením jsou matné. Šněrky nejsou naštěstí v žádné obuvi instalovány napevno, lze je vyměnit za méně kluzké. Jen je potřeba dbát na jejich délku a tloušťku, aby vyhovovaly specifičnosti obuvi vč. velikost otvorů.span>

Způsoby zavazování, aby nebyly vidět tkaničky

Existují různé typy zavazovacích tkaniček, které umožňují skrýt jejich konce. Spirálová metoda je velmi oblíbená. Obsahuje vkládání tkaniček paralelně ze spodní strany. Potom se pravý konec protáhne do druhého otvoru na levé straně, k tomuto účelu použije vnitřní strana boty. Poté se zasune nahoru do druhého otvoru na pravé straně. Levý konec se přesune do třetího otvoru vpravo a postupuje se podobným způsobem. Nakonec se tkaničky zavazují pod jazyk.

Způsoby pro příliš dlouhé tkaničky

Metody vázání tkaniček se také liší v závislosti na jejich délce. Když vám po jejich protažení dírkami v teniskách zbude přebytek, můžete je omotat kolem kotníku a zavázat do stylové mašle.

Způsoby, jak opravit příliš krátké tkaničky 

Metody vázání bot také berou v úvahu zohledněte obrácenou situaci, kdy se tkaničky ukáží jako příliš krátké. Jejich přetahování do kříže přispívá k většímu opotřebení tkaniček. Mohou být redukovány paralelním vedením tkaniček skrz první dírky na prstech. Poté protáhněte levou část dalšími otvory vlevo a pravou část dalšími otvory vpravo. Nakonec tkaničky vytvoří obdélník.

Zavazování bot se 3, 4, 5 otvory

Šněrování bot závisí mimo jiné na na počtu děr. Pokud je děr lichý počet, začněte odspodu. V takové situaci budou tkaničky po průchodu poslední dírkou venku. To umožňuje jejich zavázání do klasické mašle. Pokud mají boty sudý počet dírek - 4, 6, 8, tkaničky se vkládají z vnější strany, takže u poslední dírky budou i na horní straně bot.

Šněrování různých typů bot

Při rozboru otázky, jak pěkně zavázat tkaničky, byste měli věnovat pozornost povaze bot. Jednotlivé modely mají svá pravidla. Pánské boty díky svému elegantnímu designu nelze završit chirurgickým uzlem. Navíc nemají upínací háčky. Jak si zavázat boty, abyste dosáhli módního vzhledu?

Jak šněrovat elegantní společenské boty?

Pánské šněrovací boty jsou perfektním doplňkem k obleku. Tento klasický styl se ukazuje jako nenahraditelný při větších rodinných oslavách a důležitých obchodních jednáních. Nejjednodušší je zatáhnout tkaničky do kříže a nakonec je z vnější strany zavázat do mašle.

Jak zavázat trekové boty?

Při pěší turistice v horách by se měli starat o vaši bezpečnost tím, že budete nosit správně šněrovanou obuv. Jakákoli nedbalost v tomto ohledu může vést k vážnému zranění nebo bolestivému oděru chodidla. K tomu druhému dochází, když je bota zavázána příliš volně. Trekové boty mají vyšší svršek se dvěma řadami upínacích háčků. Když tkaničky dosáhnou tohoto bodu, měly by být dvakrát omotané kolem své vlastní osy a poté protaženy křížem, přičemž nahoře by měly být bezpečně zavázány. K tomuto účelu lze použít více uzlů.

Jak zavázat sportovní boty a tenisky?

Tenisky a tenisky jsou sportovní boty, které mají neformální charakter. V jejich případě lze použít kteroukoli z metod uvedených v tomto článku. Nejmódnější zavazování sportovních bot v poslední době je založeno na použití spirálové techniky a skrývání konců tkaniček pod jazykem.

 

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel