Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Jaké boty a doplňky zvolit k růžovým šatům?

2022-09-12

Růžová je barva, kterou buď milujeme, nebo se jí vyhýbáme jako čert kříži. A je to škoda, protože růžová je velmi půvabná barva, která lichotí prakticky všem typům ženské krásy. S trochou snahy může každá z nás najít odstín, který krásně zvýrazní její pleť. Výběr příslušenství může být trochu složitější. Proto jsme pro vás připravili tohoto průvodce, který vám pomůže najít ty správné boty k růžovým šatům - samozřejmě v závislosti na příležitosti.

Růžové šaty jsou hitem posledních let! Krátké nebo dlouhé růžové šaty - které jsou lepší?

Ještě před deseti nebo dvaceti lety jsme si růžovou barvu spojovali hlavně s holčičkami nebo dětským oblečením. To vše proto, že tato barva byla miláčkem výrobců oblečení pro nejmenší. Trendy se naštěstí výrazně změnily a růžová se zbavila nevděčných stereotypů. Dnes kraluje na přehlídkových molech haute couture i v ulicích. A to je dobře, protože sluší blondýnkám, brunetkám i zrzkám.

Samozřejmě růžová stále vyvolává určité asociace – zdůrazňuje dívčí, jemnost a jemnost. Z tohoto důvodu se vyplatí vybrat si ji pro konkrétní příležitosti a především vždy, když se chceme cítit mladě a nevinně. Ti z nás, kteří raději zdůrazňují svůj ohnivý temperament, mohou zvolit výraznější odstíny růžové – amarantovou a fuchsiovou.. Další úvaha je následující, jaké boty nosit k růžovým šatům bude nejlepší. Odpověď na tuto otázku do značné míry závisí na okolnostech.

Krátké nebo dlouhé růžové šaty - které jsou lepší?

Než odpovíme na otázku, jaká barva bot se hodí k růžovým šatům, zvažme délku kreace, protože ta má značný význam. Krátké růžové šaty ve světlém odstínu vysílají jasný signál - chceme se cítit dívčí a nevinné. A není to tak, že by takový model byl vyhrazen pro teenagery nebo studenty. Pokud jste zralá podnikatelka, která chce zdůraznit svou profesionalitu, pravděpodobně si takové šaty nezvolíte na důležitou prezentaci, ale na svatbu, přijímání nebo křtiny jsou tou správnou volbou. Jemný výraz, který tento vzhled vytváří, je lepší nekazit černými jehlovými podpatky. Místo toho se hodí sandály nebo lodičky na jehlovém podpatku v pastelových nebo tělových barvách a boty na platformě.

A jaké boty si vzít k růžovým šatům maxi? Záleží na verzi. Jedním z nich je letní, každodenní vzhled, kde budou nejlépe vypadat sandály, také takzvané "rompers" nebo platformy. Druhou možností je elegantní kreace pro velké výlety. V tomto případě doporučujeme klasické jehlové podpatky nebo lodičky či sandály na vysokém podpatku zdobené křišťály.

Jaké boty zvolit k růžovým šatům? Odpovídáme!

Ať už se jedná o jakoukoli příležitost, může nás trápit otázka, jaká barva bot by byla nejvhodnější k růžovým šatům. Z velké části záleží na odstínu růžové. Světlé barvy se dobře hodí k pastelovým odstínům: světle modré, světle zelené, tlumeně žluté a tělovým odstínům béžové. Naopak tmavě hnědá a černá v kombinaci se světle růžovou působí nesourodě. Na otázku, jaké boty se hodí k růžovým šatům v odstínu fuchsie nebo amarantu, odpovíte jinak. Protože se jedná o intenzivní barvy, hodí se k tmavým barvám: námořnické modři, kobaltu, smaragdové a dokonce i červené. Samozřejmě se jedná o odvážné kombinace, ale fanoušek intenzivní růžové rozhodně nepatří mezi stydlivé ženy.

Boty pro pudrově růžové šaty

Tento odstín je v posledních sezónách skutečným hitem a získává si srdce i těch dam, které se růžové obvykle vyhýbají. To je velmi dobře, protože krásně zvýrazňuje různé typy pleti a působí velmi žensky. Pokud se rozhodneme pro tento odstín, můžeme si být jisti, že se vyhneme efektu přesycení. Které boty se hodí k pudrově růžovým šatům a tvoří nejlepší duo? Doporučujeme různé odstíny zelené nebo tmavě modré. Skvěle budou vypadat také boty na podpatku, dámské sandály nebo dámské lodičky na hrubem podpatku v odstínech tělové béžové nebo velbloudí hnědi. Bílá barva jako doplněk je také dobrou volbou.

Boty pro tmavě růžové šaty

Tmavě růžová je také velmi ženská a zároveň odvážná barva. Na večírku nebo svatbě s ním uděláme rozruch. Jaké boty nosit k růžovým šatům v intenzivním odstínu? Zde musíme jít do tuhého a zvolit stejně výraznou barvu doplňků. Dobrým nápadem jsou lodičky na jehlovém podpatku nebo lodičky v tmavě modré nebo tmavě zelené barvě. Vyzkoušejte také zlaté nebo stříbrné lodičky na vysokém podpatku.. V takovém srovnání rozhodně nebudou přehánět.

Boty pro světle růžové šaty

Světle růžové šaty si spojujeme se slavnými "nahými šaty", které vytvářejí dojem nahoty. Nejslavnější nahé šaty jsou ty, které měla na sobě Marilynn Monroe na narozeninové oslavě Johna F. Kennedyho, když svůdně zpívala "Happy Birthday". Tato kreace se dočkala mnoha úspěšných kopií a stále více celebrit se v nich touží ukázat na červeném koberci. Jaké boty se hodí k růžovým nahým šatům. Protože budeme klást důraz na nahotu, obuv by neměla být odchylkou. Vyberte si tělové, téměř neviditelné a velmi jemné sandály s tenkými pásky. Dobrý dojem udělají také modely ve zlaté nebo stříbrné barvě.

Boty k pastelově růžovým šatům

Pastelové barvy se rády drží pohromadě, takže pokud přemýšlíte, jaká barva bot by se nejlépe hodila k růžovým šatům v tomto odstínu, podívejte se do této barevné palety. Připomínáme, že mezi pastelové barvy patří kromě jemné růžové také modrá, světle žlutá a vybledlá zelená. Pastelově růžové šaty se hodí také k béžovým kozačkám na plochém podpatku..

Boty pro růžové krajkové šaty

Růžová a krajka nemusí vypadat kýčovitě. Naopak. Stačí se podívat na jemné, pudrové, téměř tělové krajky na nejmódnějších svatebních šatech. Tato kombinace samozřejmě není vyhrazena jen pro nevěsty. Jaké boty se hodí k růžovým krajkovým šatům? Především jemné a minimalistické, protože růžová a krajka je už hodně dobrá. Tělové nebo perleťové lodičky na jehle, perfektně se hodí lodičky na jehle v barvě ecru..

Boty pro růžové svatební šaty

Růžová barva na svatbě nemusí být vyhrazena jen družičkám. Naopak, je to velmi dobrá barva pro tento typ příležitosti - jak pro družičky, tak pro maminky nevěsty a ženicha a ostatní hosty. Jaké boty byste měli zvolit k růžovým svatebním šatům? Ve světlých jehlových podpatcích můžete nevěstě konkurovat, proto doporučujeme spíše například boty na podpatku v odstínech šedé.

Jaké doplňky zvolit k růžovým šatům?

Světle růžová je jemná, takže je lepší tento dojem nekazit těžkými a výraznými doplňky. Stačí klasické, decentní zlaté nebo stříbrné šperky. Pokud je barva výrazně růžová, můžete zvolit výraznější akcenty, například velké náušnice nebo různě dlouhé náhrdelníky ze starého zlata nebo dokonce mědi.

Růžové šaty a boty - styling pro každou příležitost

Hledáte inspiraci a chtěli byste vědět, jaké boty se hodí k růžovým šatům pro různé příležitosti? Podívejte se na naše nápady:

  • Na svatbu - Vezměte si maxi šaty v tmavě fuchsiovém odstínu, zlaté lodičky na vysokém podpatku a kabelku.
  • Na každý den - Jednoduché růžové šaty na podpatku v kombinaci s plochými botami na podpatku a zeleným svetrem jsou hitem.
  • Do kanceláře - Dívčí růžová halenka v kombinaci s bílými sandály se hodí do práce i na večerní rande.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel