Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Ploché boty k šatům - jak si vybrat a co k nim nosit?

2022-09-14

Ne všichni milujeme jehlové podpatky. Důvody, proč se rozhodujeme pro ploché boty k šatům, jsou různé. Nejčastěji se řídíme pohodlím, zejména když víme, že máme před sebou několik hodin na nohou nebo chceme protančit noc. Někdy může být důvodem naše vysoká postava. Neradi se díváme na ostatní svrchu nebo nechceme být vyšší než náš partner. Další motivací může být jednoduše náš individuální vkus. Koneckonců dobře padnoucí ploché boty k šatům vypadají stylově a mohou být velmi módní.

Ploché boty k šatům nebo fit?

Vybrat správnou obuv k šatům není vůbec snadný úkol. A přestože mnoho dam automaticky volí jehlové podpatky, platformy nebo lodičky, neznamená to, že nemůžeme jít proti proudu. Speciální ploché boty nošené k šatům mají dokonce své historické opodstatnění. Koneckonců jejich rodokmen sahá až do 50. let minulého století, kdy na amerických tanečních parketech řádil jive a rock and roll. Tanečníci rádi přezouvali na ploché pantofle nebo tenisky, které se skvěle hodily k rozevlátým sukním. Jak vidíme, ploché boty k šatům není vůbec moderním pojmem. Dnes je nosíme nejen k tanci, ale v jakékoli situaci, kdy nám záleží na pohodlí.

Jak nosit ploché boty k šatům?

Samozřejmě by to nemělo vypadat, že k šatům, které si chceme obout, máme rovné boty. Tato dvojice musí dobře ladit, i když toho chceme dosáhnout pomocí kontrastu. Klíčová bude samozřejmě příležitost. Pokud se chystáte do školy nebo do zaměstnání, kde není stanoven žádný dress code, klidně si zvolte tenisky nebo sneakersy. V ideálním případě by měly být barevně sladěné se zbytkem oblečení, ale není to nutné. Mezi mladými lidmi je spojení zdánlivě nesourodých prvků výrazem módní nonšalance. U formálního oblečení do práce je potřeba zcela jiný přístup. V takové situaci bychom těžko hledali vhodnější boty na plochém podpatku k šatům než baleríny, které české ženy zbožňují. Výběr modelů je tak široký, že si určitě najdeme ten, který se hodí do našeho šatníku.

Elegantní ploché boty k šatům které si vybrat?

Tato kombinace se může zdát jako výzva, ale nemusí být. Pantofle, stylizované jako pánské oxfordky, se budou skvěle hodit k obleku, šatům nebo dokonce k princescezně, stejně jako k jakýmkoli šatům se sakem nebo blejzrem. Pokud jste příznivci klasiky a minimalismu, bude tato kombinace hitem. K šatům se opět dobře hodí i baleríny jako ploché boty nebo lodičky na nízkém podpatku.

Ploché boty pro svatební šaty jak wybrać?

Jsou ploché boty ke svatebním šatům dobrý nápad? Podle našeho názoru co nejvíce, a to nejen kvůli pohodlí. Ideální volbou jsou opět baletky. Další možností jsou elegantní sandály, pokud se večírek koná v létě. Zajímavým nápadem jsou modely kombinující baleríny a sandály, například se zakrytou špičkou, otevřeným podpatkem a kotníkovým páskem. Takovéploché boty ke svatebním šatům budou hitem a uděláte v nich rozruch, i když jste nevěsta.

Plochá obuv na jaro

Na jaře s chutí přecházíme na lehčí obuv a šatník, i když počasí může být stále rozmarné. Jako ideální boty na plochém podpatku k šatům se hodí všechny druhy kotníkovych bot na plochém podpatku. Mají vyšší svršek, který nám poskytne tepelný komfort a ochrání nás před deštěm. Na jaře začínají v ulicích kralovat tenisky a tenisky, které se hodí i k šatům a sukním.

Ploché boty k šatům na léto

Sandály, baleríny, tenisky - výběrplochých bot k šatům na léto je opravdu velký.Sandály, baleríny, tenisky - výběr plochých bot k šatům na léto je opravdu velký. Králem jsou samozřejmě různé typy sandálů - od těch ve sportovním stylu, které budete nosit ke každodenním šatům, až po modely s efektními pásky, zapínáním nebo zdobením. Pokud jde o krytou obuv, je důležitým faktorem materiál, ze kterého je obuv vyrobena. Je důležité, aby vaše nohy mohly dýchat a nepotily se. Pokud jsou vaší oblíbenou plochou obuví k šatům kotníkové boty na podpatku,volte v létě modely s prolamovaným svrškem.

Plochá obuv na podzim

Podzim je období, kdy se vracíme k pohodlným botám. Samozřejmě může celý podzim prožít v sneakersach, pokud jsou vyrobeny z nepromokavého materiálu. Nezapomínejme ani na kozačky a boty typu jackboot, které se skvěle hodí jako ploché boty k šatům na podzim. Můžeme je nosit k běžnému i formálnějšímu oblečení. Skvěle se hodí k dlouhému kabátu. Výška bot má velký význam pro jejich sladění s šaty. K mini zvolte boty ke kolenům. Ty nižší, pod kolena, se lépe hodí k dlouhým, širokým a plisovaným šatům.

Ploché boty – sedí na každou postavu?

Dříve panovalo přesvědčení, že ploché boty si mohou dovolit jen vysoké a dlouhonohé modelky. To je zraňující mýtus, který není vhodné opakovat. Jediné, co je třeba mít na paměti při výběru bot na plochém podpatku k šatům, jsou proporce. Midi šaty, tj. délka do půli lýtek, v kombinaci s kotníkovými botami jsou skutečně špatnou kombinací, která opticky zkracuje nohy. Jde jen o to, aby nebyla odhalena příliš malá část lýtka, protože to vypadá nepříznivě. Jinak si vyberte mini a maxi šaty, sandály na nízkém podpatku, tenisky, kotníkové boty na podpatku a kozačky na plochém podpatku.

Šaty a ploché boty stylizace

Stále si nejste jisti, zda jsou boty na plochém podpatku k šatům vhodnou kombinací? Vyzkoušejte naše stylistické nápady a uvidíte, že je to skvělá dvojice:

  • Ve stylu Audrey Hepburnové - Slavná herečka z filmu Snídaně u Tiffanyho byla také módní ikonou, jejíž styl dodnes napodobují další generace. Jednou z jejích poznávacích značek byly baleríny.Klasické, černé, se zakulaceným nosem, často s roztomilou mašlí, jsou stále jedním z nejoblíbenějších modelů. Pokud chcete nosit ploché boty k šatům , vyplatí se mít je v šatníku.
  • Mladistvý - Rádi si hrajete s módou a porušujete konvence? Ke vzdušným šatům si obujte sportovní plochou obuv. Na jeho délce nezáleží. Sneakersy se hodí ke krátkým i dlouhým střihům.
  • Módní boho - styl boho, známý také jako etno, kraluje na ulicích a hudebních festivalech již mnoho sezón. Které ploché boty se hodí ke vzorovaným šatům? Nejlepší volbou jsou semišové boty nebo kovbojské boty. Noste je s kloboukem se širokou krempou a spoustou šperků.
  • V mužském stylu - samozřejmě se špetkou soli, protože styly jako oxfordky nebo klasické polobotky na plochém podpatku ve stylu pánských pantoflí už dávno vstoupily do dámského šatníku. A to je dobře, protože vypadají velmi stylově a dokonce avantgardně. Černé oxfordky nebo jazzové boty jsou ploché boty, které můžete nosit k šatům v business stylu, nejlépe jednoduchým z elegantního materiálu. Doplňte je volným, prodlouženým sakem a budete ztělesněním dobrého vkusu. Nezapomeňte nosit tento typ obuvi bez ponožek, případně si zvolte stélky.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel