Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Sportovní obuv na zimu. Jak si vybrat ideální obuv do chladnějších dnů?

2023-12-11

Zima je v Polsku spojena s chladem, sněhem a zledovatělými chodníky. Tato představa nás nutí kupovat boty a sněhule s ohledem na ni. Tyto zimní boty mají poskytovat nejvyšší úroveň tepelného komfortu. Jsou jediným řešením pro chladnější dny? Dámské holínky se určitě vyplatí zařadit do šatníku, ale ne každý prosincový nebo lednový den je tak chladný. Synoptici poukazují na zvyšování průměrných teplot v důsledku oteplování klimatu. V důsledku toho mohou být některé dny poměrně teplé. V posledních několika letech se častěji setkáváme s deštěm než se sněhem. Je zimní sportovní obuv dobrou volbou?

 

Sportovní obuv na zimu. Pohodlí a funkčnost v popředí

Mnozí z nás se v zimě spoléhají na sportovní obuv, protože poskytuje nejvyšší úroveň pohodlí. Jsou pohodlné a noha se v nich neunaví. Pěšky v nich ujdeme mnoho kilometrů, protože podporují fyzickou aktivitu, které bychom se v zimě neměli vzdávat. Pohyb na čerstvém vzduchu má příznivý vliv nejen na naše zdraví a kondici, ale také na naši náladu. Když chodíme pěšky, běháme a zdoláváme vrcholky hor, navzdory nepříznivému počasí se méně potýkáme s depresemi. Obuv je třeba vybírat nejen podle povětrnostních podmínek, ale také podle životního stylu. Fyzicky aktivní lidé ocení sportovní obuv na zimu, která se v několika detailech liší od té na jaro nebo léto.. Jakým prvkům je třeba věnovat zvláštní pozornost?

 1. Tenisky na silné podrážce Jako praktická obuv na zimu se hodí tenisky se silnou podrážkou. Platforma totiž poskytuje vrstvu tepelné izolace a přirozeně omezuje kontakt naší nohy se studenou zemí. U země často mrzne, i když z nebe prší a teploměr ukazuje 8 stupňů plus. Při nošení bot s tenkou podrážkou můžeme snadno prochladnout. Neposkytují totiž potřebný tepelný komfort..
 2. Protiskluzová podrážka jako ochrana před možným zraněním Ačkoli tenisky na silné podrážce se jeví jako ideální volba, její struktura hraje klíčovou roli. Věnujte pozornost tomu, zda je vyrobena z protiskluzového materiálu, který je zodpovědný za tření při kontaktu chodidla se zemí. Oblíbená traktorová podrážka je pozoruhodnou volbou pro zimní období. 
 3. Sportovní obuv na zimu s vyšším svrškem Ne všechny sportovní boty na zimu projdou testem, proto stojí za to věnovat pozornost nejen tloušťce podrážky, ale také výšce svršku. Některé tenisky a cvičky částečně překrývají kotník, čímž jej chrání před mrazem, větrem a srážkami. Snižují nepohodlí a díky své konstrukci umožňují volnost pohybu.      
 4. Obuv do chladného počasí s pevným systémem šněrování Při výběru sportovní obuvi na zimu dbejte na to, aby měla pevný systém šněrování. Ten nejenže poskytne vaší noze správnou oporu, ale také zabrání potenciálně nebezpečným situacím, které by mohly vést k podvrtnutí kotníku. Kromě toho šněrování, které se čas od času rozváže, způsobuje řadu komplikací. Je obtížné se ohnout, abyste je znovu zavázali, když máte na sobě několik vrstev oblečení, které omezuje vaši pohyblivost.

Trenéři na zimu. Jsou správnou volbou pro zimní sezónu?

Mnozí z nás dávají přednost svému pohodlí. Chceme, aby pohodlí šlo ruku v ruce s módním designem a aby se obuv do chladného počasí hodila k různým stylům. Není divu, že tenisky a kecky Jsou oblíbené již několik sezón. Umožňují vám vykročit s jistotou a vytvořit outfit, který odpovídá aktuálním trendům. Nosíme je po většinu roku. Mnozí z nás se ptají, zda jsou tenisky na zimu dobrý nápad. Zvažte modely, které jsou určeny pro chladnější část roku.

 1. Tenisky na zimu s vyšším svrškem Tenisky na zimu mají často vyšší svršek a těsný střih ztěžuje pronikání sněhu do bot. Nejenže vypadají skvěle v kombinaci s kalhotami nebo legínami, ale perfektně se hodí i k šatům a sukním. Lze je kombinovat s mnoha kusy oblečení a vytvořit tak módní vzhled. Ženy všech věkových kategorií sahají na zimu po dámských teniskách, které jim ubírají roky..
 2. Zateplené zimní tenisky, které chrání před ztrátou tepla Správné polstrování snižuje tepelné nepohodlí. Vyberte si zateplené tenisky na zimu, které mají tepelně izolační vrstvu. Při jejich nákupu je třeba zvážit několik důležitých věcí. Zaprvé, velikost se může lišit od standardní velikosti, protože polstrování zabírá uvnitř bot určitý prostor. Kromě toho se tenisky na zimu obvykle nosí se silnějšími ponožkami a neprůhlednými punčochami.. Vyplatí se přečíst si doporučení výrobce týkající se výběru velikosti..
 3. Zimní tenisky s pevnou podrážkou Kluzký povrch zvyšuje riziko zranění. Stačí málo, abyste cestou z práce ztratili rovnováhu. Při výběru tenisky na zimu věnujte pozornost tomu, zda mají pevnou podrážku. Kožená sportovní obuv by měla být před první vycházkou impregnována a utěsněna proti zatékání. K tomuto účelu jsou k dispozici specializované přípravky. Semiš, lícová kůže, semiš a ekokůže vyžadují různé přípravky..

Dámská sportovní obuv na zimu. Co je třeba mít na paměti?

Při objednávání dámské sportovní obuvi na zimu berte v úvahu nejen výše uvedené technické aspekty, ale také jejich design.. Každý z nás má svůj jedinečný styl, a proto by s ním měla ladit i obuv. Zde je několik praktických tipů, které vám pomohou Dámská sportovní obuv se stane silnou stránkou vašeho stylingu.

  • Barva obuvi pro chladnější dny. Pokud nosíte šaty a sukně každý den, věnujte pozornost preferované barvě punčochových kalhot. Ideální jsou dámské sportovní boty na zimu ve stejném odstínu. Pak se vám nebudou zařezávat do nohou a rozdělovat je na dvě části. Vaše silueta vypadá příznivěji, protože není deformovaná. Nejjednodušší je najít v obchodě černé punčocháče, tedy černé. Dámské sneakersy se zdá být vhodným návrhem.
  • Povrchová úprava bot, protože to ovlivňuje jejich pohodlí. Vysoce citliví lidé si často stěžují na nepříjemný tlak, což znamená, že potřebují extrémně měkkou obuv. Jako dobré řešení se jeví tenisky a tenisky na zimu ze semiše. Správně ošetřené přežijí déšť, sníh i bláto. Stojí za to přečíst si podrobnosti o její péči.
  • Zdobení na teniskách a cvičkách ve formě přezek nebo řetízků vypadá velmi nápadně. Mohou však omezovat výběr oblečení a doplňků. Pokud nosíte minimalistické oblečení, volte zdobení na botách. A pokud raději experimentujete se šperky nebo kabelkami, objednejte si minimalistickou dámskou sportovní obuv na zimu..
  • Styl je položka, kterou nelze při výběru obuvi na zimu ignorovat. Dámská sportovní obuv není jednotnou kategorií. Některé vypadají o něco elegantněji, jiné se hodí spíše pro ležérní styling. Mějte to na paměti, zejména pokud má vaše firma přísné předpisy týkající se oblékání.

Boty pro teenagery na zimu. Praktická a stylová řešení pro teenagery

Teenageři si často nedokážou představit, že by chodili v botách nebo holínkách. Je to proto, že na tento typ obuvi nejsou zvyklí. Často si je spojují se stylem svých rodičů a mají pocit, že se budou odlišovat od svých vrstevníků. V tomto věku mají velký zájem o přijetí, proto je lepší zvolit sportovní obuv pro mládež na zimu. Zateplené tenisky nebo tenisky se silnější podrážkou s protiskluzovými vlastnostmi se zdají být vhodnou volbou. Jejich design odpovídá současným trendům a umožňuje teenagerům udržovat dobré vztahy s vrstevníky a zároveň omezit tepelné nepohodlí.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel