Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak čistit tenisky na podzim?

2022-06-22

Podzim je zvláštní období, na ulicích můžete vidět lidi v péřových bundách i v krátkých rukávech. Velmi podobný vztah lze pozorovat i na chodidlech. Velká část populace volí teplou a uzavřenou obuv, ale nechybí ani příznivci oblíbených "tenisek". V posledních několika letech se trend sportovní obuvi vyvíjí ohromujícím tempem. Ve skutečnosti se není čemu divit, tento typ obuvi poskytuje neuvěřitelný komfort a pohodlí po dlouhé hodiny. Největším problémem se ukazuje správná péče o obuv. Dnes se pokusíme odpovědět na otázku "Jak se starat o podzimní tenisky?".

Jak čistit semišové tenisky?

Semišová sportovní obuv je jednou z nejčastějších voleb. Svěží semišová kůže jednoznačně upoutá pozornost a vypadá skvěle. U tohoto materiálu je klíčová hydroizolace. Tento typ obuvi nepotřebuje k udržení správné hygieny vodu. Semiš není vhodný pro praní v pračce a úplné namočení. Pokud se tak stane, nezapomeňte botu vystavit plnému slunci. Vycpěte botu zmačkanými novinami a umístěte ji na teplé a suché místo mimo dosah slunečních paprsků. To je příčinou vybledlého materiálu. Pravidelná impregnace speciálním ochranným prostředkem a pravidelné kartáčování kartáčem na semiš jsou správná opatření.

Jak vyčistit tenisky z lícové kůže?

Navzdory zdání se kožená obuv velmi snadno čistí. K hygieně těchto sportovních bot stačí hadřík, voda a jemný čisticí prostředek. Doporučujeme použít čisticí prostředek na všechny druhy nečistot a poté místo energickými krouživými pohyby otřít. Větší problém nastává, když nečistota není největší vadou kůže. Po delší době používání můžeme pozorovat efekt "vysušené" obuvi. Důvodem je nadměrný vliv střídavě slunce a vody. V tomto případě doporučujeme použít speciální zvlhčovací pastu.

Čištění tenisek z nubuku

Nubuk je přírodní, ale specifický materiál. Je to největší konkurent semišového materiálu a není divu. Konstrukce tohoto typu obuvi vyžaduje každodenní péči. Nubuk se pod naším dohledem "učí" odolnosti, ve jménu pravidla čím častěji, tím lépe. Nejdůležitějšími prvky jsou v tomto případě štětec s měkkými štětinami a přípravek ve spreji. Před každou vycházkou bychom měli obuv postříkat impregnačním přípravkem a po návratu bychom měli materiál pročesat. Tento velmi jednoduchý proces nám umožní vyrobit nubuk odolný vůči všem druhům nepříznivých povětrnostních podmínek. Časem a pravidelnou péčí by se obuv měla stále podobat svému původnímu stavu.

Doporučeno pro vás

pixel