Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Jaké boty pro krátké dívky? Nedělejte tyto chyby

2023-12-28

Vnímání postavy člověka ovlivňuje mnoho faktorů. Patří mezi ně proporce mezi jednotlivými částmi těla, výška a oblečení. Správný styling může opticky prodloužit nebo zkrátit siluetu. Boty pro krátké dívky by neměly zkracovat nohy. Vhodně zvolené modely mohou opticky zeštíhlit siluetu a opticky prodloužit dolní končetiny. Jakým botám pro krátké ženy stojí za to věnovat pozornost a k čemu je nosit? Následující článek obsahuje cenné rady.

Proč si nízké dívky myslí, že ne všechny boty jsou pro ně?

Malé ženy si stěžují na potíže při výběru obuvi. Často mají pocit, že je to dělá objemnými a zkracuje se jim nohy. Špatně vybrané boty pro nízké ženy mohou skutečně deformovat postavu. Výška ovlivňuje i to, jak člověka vnímá jeho okolí. Psychologie odívání ukazuje, že ženy, které nosí vysoké podpatky a dobře ušitý dámský oblek, jsou považovány za profesionálky a je u nich větší pravděpodobnost, že budou povýšeny. Ale musí se boty pro nízké dívky omezit pouze na vysoké podpatky? Naštěstí nejsou odsouzeni k nudě nebo nepohodlí. Bez ohledu na to, zda je účel vyhledávání dámské zimní boty, nebo sandály, můžete najít pohodlnou obuv, která vypadá dobře na nízkých ženách.

Jaké chyby dělají nízké dívky při výběru bot?

Obuv pro nízké ženy má svá pravidla. Dámy, které nechtějí své postavě ublížit, by se měly vyhnout páskům na kotníky. Čerpadla s přídavným upevněním proto v jejich případě nebudou fungovat. To zvyšuje stabilitu, ale také opticky zkracuje nohy. Gladiátorky a Římanky, které mají ramínka na zavázání lýtka, mohou také narušit proporce postavy nízkých žen. Ne každý model kotníkových bot se osvědčí. Nižší ženy by se měly vyhýbat vysokým podpatkům. Kozačky končící v polovině lýtek opticky zkracují postavu a navíc zdůrazňují relativně širší část nohou a zaměřují na ně pozornost. Mohlo by se zdát, že vysoké podpatky jsou nejlepší obuví pro nízké ženy. Některé modely je skutečně upřednostňují, jiné ne nutně. Např. velmi vysoké podpatky s velkou platformou vpředu vypadají masivně. Navíc naopak ještě více zdůrazňují krátkou výšku. Vzhledem k tomu, že boty tvoří poměrně velkou část nohou, vypadají kratší, než ve skutečnosti jsou. Etiketa navíc doporučuje nosit ve formálních situacích přibližně 7 centimetrové podpatky.

Jaké podzimní boty pro nízké ženy?

Jaké jsou nejlepší podzimní boty pro nízké lidi? Boty jsou perfektní, ale je třeba dbát na detaily. Právě tyto drobné nuance způsobují, že boty ze stejné kategorie někdy vypadají na nižších ženách skvěle, jindy jim deformují postavu. Vždy se vyplatí zvážit nákup obuvi tak, aby byla nejen pohodlná a adekvátní většině stylů, ale také prospěšná postavě. Kozačky pro nízké dívky by neměly mít příliš vysoký svršek. Když končí těsně nad kotníkem, nohy se nadměrně nezkracují. Které boty jsou nejlepší pro nízkou postavu? Bezpochyby vysoké podpatky nebo klínky, protože opticky prodlouží nohu. Kotníkové boty na vysokém podpatku jsou kompromisem mezi vysokými podpatky a platformou. Podpatek v jejich případě zajišťuje stabilitu a zároveň vypadá lehčí než boty na klínku.Ani ty nejlepší kotníkové boty pro nízké dívky nohu opticky neprodlouží, ale zkrátí, pokud není zajištěna souvislá svislá linie . Chcete-li to získat, stojí za to nosit punčochové kalhoty ve stejné barvě jako boty. Poté kotníkové boty na vysokém podpatku se stávají přirozeným prodloužením nohou .

Zimní boty pro krátké dívky

Zimní boty pro krátké dívky často představují velké obtíže při stylinguZimní boty pro krátké dívky často představují velké obtíže při stylingu. Je těžké najít model, který by opticky nezkracoval nohy nebo nezvýrazňoval jejich relativně nejtlustší místo. Je těžké najít model, který by opticky nezkracoval nohy nebo nezdůrazňoval jejich relativně nejtlustší místo. . Naštěstí je možné vybrat správné boty pro krátkou dívku. Je však třeba věnovat pozornost detailům jejich konstrukce.. Kromě toho je třeba dbát na výběr punčoch, kabátu a kalhot, šatů nebo sukně. Kombinace jednotlivých položek šatníku se může ukázat jako nepříznivá, i když jsou zakoupeny správné zimní boty pro nízké dívky..

Mohou nízké osoby nosit kozačky?

Nízké osoby často cítí, že jsou odsouzeny k mnoha omezením. Musí se vzdát mnoha střihů oděvů a bot, aby nedošlo k deformaci jejich postavy. Ale je skutečně pravda, že nízké ženy mohou nosit pouze vhodné modely podpatků? Naštěstí ne, protože by to zchudlo jejich stylizace a učinilo jejich život nudným. Nízké ženy mohou nosit kozačky, musí si jen všimnout jejich střihu a vhodně je stylovat.

Kolínky (kozačky na stehna)

Hříbky pro nízkou postavu jsou velmi výhodným modelem bot. Sahají pod kolena, často jdou i pod sukni či šaty, takže není vidět, že by nohy opticky zkracovaly nebo je na jakémkoli místě zařezávaly. Nejlepší boty nad kolena pro malého člověka jsou to ty s podpatkem, který přidá pár centimetrů na výšce. Li mušketýři se nosí s minisukní, mezi nimi může být vidět část nohou a oblečení. V takové situaci se vyplatí zvolit punčochové kalhoty v odstínu kozaček nad kolena, abyste získali jednotnou vertikální linii.

Klasické boty

Pro nízké ženy se hodí nejen vysoké kozačky. Většina modelů dostupných v obchodě končí někde kolem 2/3 výšky lýtka. Pro nižší lidi to není nejoptimálnější délka shaftu, mnohem lépe funguje ten nad kolenem. Lze ji však také vhodně upravit výběrem matných punčochových kalhot v odstínu zimní obuvi. Klasické kozačky na vysokém podpatku jsou také pozoruhodným řešením pro nízké ženy, protože opticky prodlužují nohy.

Jaké boty pro nízké ženy?

Kotníkové boty na vysokém podpatku jsou dobrým řešením pro krátké ženy. Vyplatí se zvolit model s kratším svrškem, který má vpředu i vzadu vykrojení do tvaru V.To nohy opticky zeštíhlí a prodlouží. Kotníkové boty na vysokém podpatku nepochybně poskytují větší stabilitu než modely s tenkým jehlovým botem.

Sandály a sportovní boty – mají nízké ženy volnost při jejich výběru?

Sandály a sportovní boty nesedí přes lýtko, takže nezkracují nohy jako kotníkové boty nebo kozačky. V jejich případě můžete zvolit rovnou podrážku.Jeśli jednak kobieta pragnie dodać sobie parę centymetrów wzrostu, to sandály na nízkém podpatku ukáže se jako její spojenec. Jsou mnohem pohodlnější než vysoké podpatky, takže je můžete nosit i do práce.Ne všechny ženy si však mohou dovolit podpatek, protože přesouvá váhu těla na přední část chodidla. V takové situaci se vyplatí vsadit Dámské sandály na klínku,které umožňují rovnoměrné rozložení gravitačních sil. Tento model bot opticky zkrátí i delší chodidlo. Sandály pro nízkou osobu mohou být i ploché, důležité je, aby neměly zavazování u kotníku a lýtka. Dobrým řešením mohou být také tenisky nebo tenisky. Sportovní boty pro nízké dívky by měly mít několikacentimetrovou platformu, která jim opticky přidá pár centimetrů na výšce. V dnešní době najdete v obchodech mnoho modelů tohoto typu.

Zásady skládání stylingu pro ženy nízkého vzrůstu

Vhodně vybrané boty pro nízké dívky mohou zeštíhlit při prodlužování nohou. Je však třeba je vhodně skládat se zbývajícími stylingovými prvky.

Délka kalhot a boty

Kalhoty odhalující kotníky v kombinaci s teniskami, sandály nebo kotníkové boty, většinou deformují postavu. Vznikne tak dvojitý řez. V důsledku toho je noha rozdělena na tři části - bota, holá kůže a kalhoty. Nevypadá to dobře. V případě kozaček a kozaček se vyplatí dbát na to, aby kalhoty měly stejnou barvu jako boty. Zabráníte tak tomu, aby vám rozřezaly nohy na dva kusy

Délka šatů/sukně a bot

Šaty a sukně střední délky jsou pro ženy nízkého vzrůstu nepříznivé. V případě maxi je poměrně velká volnost. Pod dlouhé šaty a sukně můžete nosit jak ploché boty, tak dámské vysoké podpatky. V případě maxi délky nehraje u kotníkových bot a kozaček podstatnou roli výška shaftu. Krátké šaty a sukně malým ženám opticky prodlouží nohy, protože jich velkou část odhalují. Pro umocnění efektu se vyplatí je kombinovat se sandály, kotníčkovými botami a kozačkami na podpatku. Pro boty s vyšším svrškem se doporučují punčochové kalhoty ve stejné barvě jako boty.

Typ kabátu/bundy a bot

Na délce kabátu záleží. Midi se nedoporučuje ženám nízkého vzrůstu. Maxi kabáty naopak vytvářejí dlouhou svislou linii, která opticky zeštíhluje postavu a ženy díky ní vypadají vyšší. Jedná se o velmi výhodné řešení, protože zpod svrchního oděvu netrčí žádné kusy jiného oblečení a není vidět ani svršek bot. Nízkým ženám se naopak doporučují kabáty do půli stehen. Nejlépe se však hodí ke kalhotám, protože zpod nich trčí většina šatů a sukní. V případě kotníkových bot a kozaček se vyplatí dbát na to, aby splývaly s barvou džínů.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel