Uložit do nákupního seznamu
Vytvořit nový nákupní seznam

Skladování obuvi mimo sezónu - jak to udělat správně?

2022-06-28

U obuvi skladované několik měsíců v nevhodných podmínkách je mnohem větší pravděpodobnost poškození a deformace. Může se ukázat, že v příští sezóně už nebudou vhodné k nošení. Jak správně skladovat své oblíbené kotníkové boty, sandály, trekingové boty a lodičky ? Navrhujeme!

Jak připravit boty na uskladnění?

Než odpovíme na otázku, jak skladovat obuv, kterou právě nepoužíváte, je vhodné ji řádně připravit. Nestačí jen uložit boty do zásuvky nebo na dno skříně a zapomenout na ně až do příští sezóny. Pokud se o boty nejdříve nestaráte, může se stát, že po vytažení z botníku budou ve špatném stavu. Začněme tedy čištěním bot. Začněme tedy čištěním bot. Pokud jsou vyrobeny z kůže, použijte nejprve suchý hadřík k odstranění nečistot a prachu a poté mokrý hadřík namočený v běžném mýdle nebo přípravku na ošetření kůže. Boty nechte přirozeně uschnout.. Impregnaci můžeme vynechat, pokud plánujeme boty skladovat např. ve skříni nebo na jiném suchém místě, které není vystaveno vlhkosti. leštění a leštění. Poslední věc, kterou byste měli udělat, jevložit do bot vložky do bot nebo srolované noviny, které se mohou deformovat. Noviny můžete také namočit do esenciálního oleje, například levandulového. Jakmile jsou boty připraveny, můžete si vybrat nejlepší způsob jejich uložení.

Jak mám boty skladovat?

JJedním z prvních míst, které vás napadne, když přemýšlíte o úložišti na boty, je vyhrazené místo. komoda nebo speciální skříň na boty. Jedná se o dobrou volbu, protože tento typ nábytku má připravené zásuvky nebo přihrádky. Nezapomeňte je nejprve důkladně vyluxovat a vyčistit. Pak vyčištěné a vyleštěné boty uspořádejte tak, aby každý pár měl dostatek místa a netlačil další. Pokud je nutné naskládat jeden pár na druhý, použijte speciální pomůcky kryty na ochranu proti poškrábání. Použijte je také na kožené boty a páry, které jsou pro vás obzvláště cenné.

Jak uložit boty do skříně?

Ideální kus nábytku má řadu vymožeností, díky nimž je ukládání bot do skříně jednodušší. Jedná se např. o oddělené příčky, sloupky s řadou polic, prosklené konstrukce, výsuvné zásuvky, speciální vitríny s průhlednými dvířky a dokonce i trvale instalované botníky. Na tento typ řešení se vyplatí myslet, když si objednáváme skříň na míru nebo kupujeme hotovou v obchodě. A jak uložit boty do skříně, která nemá tolik možností? V mnoha obchodech s interiérovou výzdobou zakoupíme různé druhy organizéry, přihrádky a samostatné police, které můžete snadno umístit do skříně. Pokud máte velkou oddělenou polici, můžete boty vždy nechat v krabicích naskládané na sobě. Krabice je nejlepší označit, abyste později neměli problémy s nalezením hledaného páru..

Jak mohu uložit boty ve sklepě?

Skladování bot ve sklepě se zdá být praktickým nápadem. Nepoužívaná obuv pak nezabírá místo v nábytku v předsíni, ložnici nebo ve skříni. A přesto je to dobrý způsob, jak uložit boty. pouze v dané situaci, když je sklep suchý a přiměřeně teplý. Vlhkost a mínusové teploty mohou poškodit koženou obuv, která se pak již nedá nosit. A jak se skladují boty v suchém, čistém a teplém sklepě? Můžete tam bez obav umístit komodu nebo botník. S obuví se pak nakládá stejným způsobem jako dříve. Podobným řešením je skladování obuvi v garáži nebo na půdě - nezapomeňte, že místnost nesmí být vystavena extrémním teplotám nebo nadměrné vlhkosti.. Nezapomeňte si také zajistit boty a zahrabat je do obalů. Skladování obuvi na místech, jako je sklep, půda nebo garáž, si můžete dovolit pouze tehdy, pokud obuv umístíte do uzamykatelné komody nebo skříně, aby se k ní nedostali hlodavci nebo jiná drobná zvířata.

Další nápady na skladování obuvi

Pokud máte nedostatek místa ve skříních a komodách a nemáte sklep nebo jinou místnost, kam byste uložili nepoužívanou obuv, můžete si pořídit nejrůznější druhy bot. organizátoři. Jsou k dispozici v různých tvarech a podobách a lze je zavěsit, namontovat do skříněk nebo stohovat, aby bylo skladování bot snadné. Mohou mít výsuvné zásuvky nebo zvedací klapky. Můžete je tedy umístit téměř kamkoli: pod postel, do pufu nebo na polici.

Přečtěte si také:

Doporučeno pro vás

pixel